عمومی

نقاط ضعف حضور رئیس بنیاد شهید در خراسان شمالی/ آمار دهی کافی نیست – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، مرکز یادگران شاهد بیانیه بجنوردی بود این شما هستید رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی به حضور سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی واکنش نشان داد.

این بیانیه می گوید:

سفر معاون رئیس جمهور و ریاست محترم بنیاد شهید کشور در استان خراسان شمالی طنین های متفاوتی در اقشار مختلف دارد.

وی با حضور در جلسه شورای ترویج فرهنگ و ایثار، مهمانسرای مجتمع ایثار (که از سال 1397 مورد بهره برداری قرار گرفته است) را افتتاح کرد و با برخی از خانواده های شهدا و ایثارگران دیدار کرد و در نشست خبری برنامه در شب اترک برای ارائه گزارشی از سفر وی با پیوستن به یادواره شهدای روستا تخلفات در فاروج تمام کرد.

حضور مسئولان کشوری در استان های کم برخوردار ارزشمند و مایه برکت است، البته اگر مدیران استانی از این فرصت برای حمایت از روند ایثار و شهادت استفاده کنند.

چند انتقاد کوتاه و منظم در حوزه کنش سرها چنین نهادی وجود دارد که سفر دکتر. گویا قاضی زاده هم از آن فرار نکرده است.

اول، ارائه Y گزارش های آماری عمومی و غیر تفکیک شده Y دیگران مسئولین محلی در مورد خدمات ایثارگری و ایثارگری (مانند بکارگیری 73 درصد شهدا و فرزندان ایثارگران در مسئولیت های اداری استانی) Y ما دو مشکل داریم: اول اینکه برخی از افراد جامعه با خواندن چنین اخباری، در جایگاه خانواده شهدا و ایثارگران بخل می ورزند و به گفته ها و حدیث های رایج که «هر چه هست متعلق به این قشر است» دامن می زنند. و نکته بعدی این است که این خبر بازتاب بدی از سوی خود ایثارگران به ویژه خانواده های مظلوم شهدا دارد، چرا که طبق ایمان و تجربه آنان، اکثر خدمات «به نام خود اما به نفع سایر اقشار» انجام می شود. ; (مدارس شهید فعلی، استخر و اقامتگاه ایثار، بانک دی و سهمیه کار و دانشگاه از این موارد است).

مورد سوم غفلت دائمی مدیران ارشد بنیاد از ارتباط سیستماتیک و باز با جامعه هدف است. در شورای ایثار حلقه شرکت کنید Y قرار است مديران را هم در بر بگيرد، اما بايد با نمايندگان جامعه ايثارگر قبلاً ارتباط صميمانه و مستمر برقرار شود (ظاهراً برنامه ريزي شده بود، اما به دلايل معمول انجام نشد).

مهمترین موضوع در مورد Y سفر سرها میدان فداکاری آن است با ناراحتی در این رویدادها و به طور کلی خدمت رسانی به جامعه هدف (مانند وام، مستمری، مسکن دولتی، سهمیه و …) به جای اطلاع رسانی خاص و به دور از هیاهوی رسانه ای به جامعه هدف، بیشتر مردم اطلاع دارند. و نتیجه این شد که مردم عادی خدمات را می دانستند و طبیعتاً برخی از آنها به دلیل تنگ نظری شخصی یا سیاسی اعتراض می کردند. این در حالی است که خود جامعه ایثارگر آنچنان که باید از خدمات اطلاعی ندارد و حتی در برخی موارد از خود خدمات نیز خبری عینی نیست. (مثل صحبت های دکتر قاضی زاده در برنامه تلویزیون در مورد احتمالاً دادن خودرو به جامعه ای فداکار).

پس خدا خیرت بده تمرین‌کنندگان با دعوت از ریاست محترم بنیاد شهید و آرزوی سفر پر برکت به استان، توصیه می شود عزیزان آمار و اطلاعات خود را جدا از سایر اقشار محترم ایثارگران جهت خدمت رسانی به خانواده های معظم شهدا به صورت شفاف ارائه نمایند.

ثانیاً باید به دور از هیاهوهای رسانه ای عمومی و با آگاهی از جامعه ایثارگر، سفرها را ترتیب دهند تا منفعت پزشک به دست دردمندان واقعی برسد و کمتر رسوایی های عمومی ایجاد شود.

دکمه بازگشت به بالا