ورزشی

کمیته فنی هم موافق ادامه همکاری با اسکوچیچ نبود/ مبلغ قرارداد کی‌روش ماهیانه، ۵۰ هزار یورو برای ۲ ماه‌ونیم است

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا، منصور قنبرزاده درباره آنچه در جلسه دیروز هیات رئیسه فدراسیون فوتبال که منجر به انتخاب کارلوس کی روش به عنوان سرمربی جدید تیم ملی شد، گفت: روز گذشته این جلسه اولین جلسه رسمی بود و مواردی در دستور کار جلسه است که در مورد آن طرح بحث و تبادل نظر شده است. یکی از این موارد تعیین تکلیف نهایی وضعیت کادرفنی تیم ملی است چرا که در یک سردرگمی به سر می بریم که باعث نگرانی مردم عزیز می شود.

* کمیته فنی با ادامه همکاری اسکوچیچ موافقت نکرد

نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال گفت: در این خصوص چند ساعت جلسه داشتیم و موضوع مورد بحث و بررسی قرار گرفت. پرونده های زیادی تشکیل شده و مزایا و معایب این تغییر مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. نظرات قبلی کمیته فنی را بررسی کرده ایم چون کیفیت کار اسکوچیچ را که زحمت کشیده برای جام جهانی ندیده اند.

* هیئت مدیره می تواند نظر کمیته فنی را قبول یا رد کند

قنبرزاده درباره اینکه کمیته فنی اعلام کرد کن روش نباید سرمربی تیم ملی شود، گفت اما هیات مدیره تنها قسمت اول نظر کمیته را در نظر گرفت. اگر نیازی به دعوت من ندارید، خودتان توضیح دهید. بگذار توضیح بدهم. نظر کمیته فنی را خواندیم اما طبق قانون این کمیته بازوی مشورتی هیات مدیره است و مشاوره می دهد. می توانید قبول کنید یا نه، چون هیئت رئیسه و رئیس سابق فدراسیون قبول نکردند. محمدرضا ساکت و مهدی نبی با اسکوچیچ و کارلوس کی روش کار کردند. اسکوچیچ را هم زمانی که دبیر کل بودم می شناختم.

*مبلغ قرارداد کی روش 50 هزار یورو در ماه برای دو ماه و نیم است

وی افزود: باور کنید در ابتدای کار و قبل از ارائه توضیحات تعداد قابل توجهی از اعضای هیات مدیره مخالف بودند اما پس از ارائه توضیحات کامل و بررسی های جامعی که انجام دادیم به نتیجه رسیدیم. بر اساس مقدار معقولی پول.” این مبلغ به تصویب هیئت مدیره رسید.

* هدف از انتخاب نکونام به عنوان مددکار، موفقیت است

قنبرزاده در خصوص اینکه آیا این 900 هزار یورو مربوط به قرارداد با دستیاران کی روش است، توضیح داد: اولین بار است که چنین چیزی را می شنوم. جواد نکونام که کاپیتان تیم ملی است و حالا یکی از سرمربیان موفق فولاد است، قرار است دستیار اول او باشد و این اتفاق یکی پس از دیگری می افتد.

وی در خصوص اینکه آیا باشگاه فولاد با حضور نکونام در تیم ملی موافقت کرده است، گفت: مهدی تاج با مدیران فولاد صحبت کرد و آنها مذاکره کردند. با توجه به توصیه مقام معظم رهبری که البته مربوط به فوتبال نیست و به طور کلی اینکه در صورت امکان باید از مربی ایرانی استفاده کرد، برنامه هیات مدیره فعلی جایگزینی کادرفنی نکونام است.

*فقط 15 روز به اسکوچیچ باقی مانده و نگران این موضوع نیستیم

نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال گفت: من خودم بعد از جلسه زیاد توضیح ندادم. با اینکه سخنران نیستم و لزومی ندارد که طبق پروتکل های تعیین شده صحبت کنم، اما به احترام رسانه ها به برخی سوالات پاسخ دادم.

قنبرزاده افزود: باید خواسته های اسکوچیچ را بررسی کنیم چرا که می تواند بد باشد. متوجه شدیم حدود 5-6 ماه معوقه پرداخت نشده دارد. ما این کار را برای جلوگیری از وقوع داستان ویلموت انجام دادیم. در همان روز تقریباً تمام مطالبات وی پرداخت شد و در مجموع تنها حدود 15 روز به مطالبات وی باقی ماند. مقدار بخشی از تقاضای اسکوچیچ برای 15 روز کاری باید محاسبه شود. این مربی مالیات خود را بر عهده دارد و به همین دلیل مشغول محاسبه هستند که ظرف 15 روز از تاریخ مطالبه وی می توانند مطالبات وی را به سازمان مالیاتی بدهند تا حساب مالیاتی تسویه شود. پول به حسابش واریز شده و جای نگرانی نیست.

وی افزود: این اتفاق باید در فضایی آرام و به دور از حاشیه رخ دهد تا آسیبی نبیند و داستان ویلموتس تکرار نشود.

* آیا می توان از او دستیار گرفت؟

نایب رئیس دوم فدراسیون درباره دستمزد دستیاران خارجی کی روش گفت: خود شما برای کی روش 50 هزار یورو گفتید اما برای دستیاران او عددی گفتید که نمی توانم صفرها را بشمارم. من به عنوان یک منبع مسئول صحبت می کنم. آیا ممکن است سرمربی 50 هزار یورو به اضافه دستیارانش بگیرد؟ ما با دستیارانش مذاکره کردیم اما آنها مبلغ کمتری نسبت به خود کی روش می گیرند.

ادامه دارد…

دکمه بازگشت به بالا