اجتماعی

فعالیت‌های قرآنی با جدیت پیگیری می‌شود

نازک نارنجی/گیلان مدیرکل قرآن، اقامه نماز و اقامه نماز وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه با وجود همه مشکلاتی که وجود دارد، فعالیت های قرآنی با جدیت دنبال می شود، گفت: این الگوی آموزش حفظ قرآن که در گیلان انجام می شود باید صادر شود.

میکائیل باقری امروز در مراسم تجلیل از برگزیدگان قرآنی گیلان که در مجتمع فرهنگی روستای ساحلی انزلی برگزار شد، اظهار داشت: با تشکر از زحمات تمامی مربیان، معلمان و مدیرانی که اجازه فعالیت قرآنی را ندادند. ناپدید شدن. در دوران کرونا، و حتی خودشان در حوزه چهار و پنج نفره شرکت کردند و درخشیدند، ممنون.

وی با بیان اینکه علیرغم همه مشکلاتی که وجود دارد فعالیت های قرآنی با جدیت دنبال می شود، تصریح کرد: گیلان همواره یکی از استان هایی بوده است که در حوزه قرآن کارهای ویژه ای انجام می دهد و همواره برای رشد دانش آموزان به حفظ قرآن می درخشد. گیلانی در مسابقات بین المللی قرآن شرکت کرده که افتخار بزرگی است.

باقری ادامه داد: این الگوی آموزش حفظ قرآن که در گیلان تدوین شده باید صادر شود. هر حافظ قرآن باید حداقل هشت حافظ قرآن مثل خودش را تکثیر و به طور دائم تربیت کند.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: فعالان قرآنی اگر احساس می کنید مرحله درستی است، تردید نکنید و با قدرت ادامه دهید، زیرا دشمن سعی دارد ما را در اقلیت قرار دهد. ، پس نباید به این حملات توجه کنید. این کار را انجام دهید زیرا یکی از تاکتیک های دشمن این است که به ما نشان دهد در اقلیت نیستیم.

وی ادامه داد: باشد که روز به روز شاهد افزایش تعداد حافظان و حافظان قرآن باشیم. اگر قرآن را تلاوت و حفظ کنیم ولی عمل نکنیم فایده ای ندارد. صفا و توکل و ایمان قلبی مایه ماندگاری است پس از راه قرآن منحرف نمی شویم.

علم قرآن بهترین علم است

محمد فائزی نیز در این مراسم اظهار داشت: امروز بیش از هر زمان دیگری به قرآن و معارف دینی نیاز داریم. هر چه دلایل بیشتر شود، نیاز مردم به راهنمایی خداوند بیشتر می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه در دورانی که از نزول قرآن می گذرد این کتاب آسمانی به ریسمان محکم الهی تبدیل شده که در تقرب مردم و مردم به خدا نقش دارد، افزود: در عصر امروز. زمان که عصر فتنه و فتنه است فضای مجازی دشمن انسانیت و فطرت بشر شده است که از این ابزار برای فریب نسل جوان استفاده می کنند، بنابراین پایگاهی قوی تر از قرآن برای مقابله با این آسیب پیدا نمی کنیم.

فیضی گفت: قرآن انسان را تغییر می‌دهد و کسانی که دور قرآن جمع می‌شوند محافظت و هدایت می‌شوند و هر چه دلبستگی ایجاد می‌شود، انسان بیشتر محافظت می‌شود.

وی با بیان اینکه قرآن همیشه در متن آموزه های دینی است، تصریح کرد: به امر قرآن و معارف قرآنی توجه جدی می شود که با جدیت دنبال می شود تا بتوانیم بگوییم در مقابل قرآن تمام تلاش خود را می کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: در نظام آموزش و پرورش 12 سال قرآن به عنوان کتاب درسی داریم. ما مسیری را ادامه خواهیم داد تا علم مفید را درک کنیم و در عمر کوتاه خود باید بهترین گزینه را در این زمینه داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه علوم قرآن بهترین علوم مفید است، خاطرنشان کرد: در نظام برنامه ریزی نیازمند نزدیک شدن به قرآن و معرفی قرآن و معارف دینی به زندگی تحصیلی دانش آموزان هستیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا