اجتماعی

کریمی فیروزجایی: حذف معلمان مهرآفرین از رتبه‌بندی مغایر با قانون شناخته شد

یکی از اعضای هیأت رئیسه شورای اسلامی گفت: کمیته بررسی و اجرای مصوبات دولت در آیین‌نامه مجلس، حذف معلمان مهرآفرین از آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان را مغایر با قانون دانست و بنابراین آنها نیز باید. در رتبه بندی لحاظ خواهد شد.

به گزارش نازک نارنجی، علی کریمی فیروزجایی درباره سرنوشت بررسی تغییرات آیین نامه اجرایی قانون نظام رتبه بندی معلمان در اجرای هیات رئیسه شورای اسلامی، گفت: اجرای هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی وضوح از برجسته و با تجربه تشکیل شده است. وکلا به گفته آنها، بخشی از آیین نامه رتبه بندی خلاف قانون تشخیص داده شده و باید تغییر کند.

وی تصریح کرد: بر اساس نظر هیأت بررسی و اجرای مصوبات و قوانین دولت که توسط شورای اسلامی تشکیل شده است، عبارت «اجرای تصمیم رتبه بندی منوط به تکمیل استخدام طبق قوانین و مقررات خواهد بود». “، خلاف قانون تشخیص داده شده و باید توسط دولت اصلاح شود. باید به ترتیبی که به تصویب هیأت مزبور رسیده باشد تغییر یابد. بنابراین با توجه به نظر هیأت، اینکه آیین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان شامل معلمان در طرح آنلاین آفرین نمی شود، خلاف قانون است و باید تغییر کند.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره روند اصلاح این آیین نامه نیز گفت: با توجه به اینکه این بخش از آیین نامه مغایر با قانون است، رئیس مجلس رسماً به رئیس جمهور و هیئت دولت ابلاغ کرد. باید این آئین نامه را که برای بررسی به مجلس فرستاده شده تغییر و تمدید کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا