عمومی

کارمندانی که به جای حقوق، پوشک دریافت می‌کنند!

یک خانه سالمندان کودکان چهار ساله را برای مراقبت از ساکنانش استخدام می کند، اما چرا؟

نازک نارنجی پلاس-فاطمه کریمخان:در قرارداد کاری خود نوشته اند که «هر وقت بخواهد می تواند سر کار برود»، اگر وسط «کار» خسته شد، یا خوابش برد، یا حوصله اش سر رفت، می تواند بخوابد، بخورد، یا می تواند به خانه برود. به خانه برود و زمانی که خسته است می تواند دوباره کار کند. .

آیا این شغل مطلوبی است؟ البته نه برای شما، در آگهی استخدام نوشته شده که فقط زیر چهار سال استخدام می شوند، پولی در نظر گرفته نمی شود، هزینه خدمات برای استخدام شدگان بابت پوشک و شیرخشک و برای همه باید پرداخت شود. ساعت کاری که بستگی به شرایط دارد و ممکن است روحیه فرد استخدام شده تغییر کند، مادرش نیز باید همراه او باشد!

این آگهی شغلی شگفت انگیز در یک “سرای سالمندان” در کیتاکیوشو ژاپن منتشر شده است. آنها گفتند که به تعدادی کارمند جدید برای مراقبت از ساکنان این مرکز که همگی بالای 80 سال دارند نیاز دارند تا سن مرکز را متعادل کنند. تغییر دادن!

مسئولیت شما لبخند زدن است!

مسئولیت کسانی که برای این کار استخدام می شوند، رفت و آمد در اتاق های نشیمن خانه سالمندان است، مدیر خانه سالمندان که این آگهی را منتشر کرده است گفت تنها انتظار ما از بچه هایی است که در این کار استخدام می شوند. این است که مردم را در حضور خود لبخند بزنند. آن را به لبان ساکنان این خانه بیاورید.

تحقیقات زیادی وجود دارد که نشان می دهد حضور کودکان به ویژه کودکان در کنار سالمندان می تواند کیفیت زندگی و سلامت روان سالمندان را بهبود بخشد. در نظم سنتی زندگی خانوادگی، بزرگترهای خانواده معمولاً مسئولیت مراقبت از فرزندان خردسال را بر عهده دارند، در حالی که والدین جوان آنها در خارج از خانه مشغول کارهای روزمره هستند.

یکی از مهم ترین مخاطراتی که سلامت روان افراد در سنین بالا را تهدید می کند افزایش اضطراب و افسردگی، احساس ناکارآمدی و شکستگی است، حضور کودکان در کنار سالمندان می تواند از اضطراب و افسردگی آنها بکاهد و به آنها کمک کند تا احساس اثربخشی داشته باشند.

اینجا به جای پوشک پرداخت می شود!

خانه سالمندان به جای کلاس!

آقای گاندو، مدیر خانه سالمندان که قصد دارد تعداد بیشتری از کودکان را برای شغل همراهی سالمندان بپذیرد، می گوید در حال حاضر 30 نفر برای این شغل ثبت نام کرده اند و افراد دیگری نیز پذیرفته شده اند. این کار برای کودکان و مادرانشان مانند یک برنامه پیاده روی معمولی است، در پارک است، اما برای سالمندانی که در اینجا زندگی می کنند بسیار مهم است. حضور بچه ها آنها را به یاد بچه های خودشان و جوانی شان می اندازد و آنها را بهتر می کند. برخی از این بزرگترها آنقدر با بچه ها هماهنگ شده اند که واقعاً پدربزرگ و مادربزرگ هستند.

جدای از این آگهی استخدام، حضور کودکان در کنار سالمندان علاوه بر کاهش احساس اضطراب و تاثیر مثبت آن بر سلامت روان سالمندان، فایده دیگری نیز دارد. امروزه بیشتر افراد ترجیح می دهند فرزندان خود را برای یادگیری مهارت های اجتماعی به کلاس های مختلف بفرستند، اما شاید یکی از منابع مهم یادگیری مهارت های زندگی در خانه فراموش شده باشد، حضور کودکان در کنار سالمندان علاوه بر تشویق سالمندان. فعال تر باشند و به وقت فراوان خود معنا ببخشند، احساس تنهایی و رهاشدگی را کاهش دهند و به آنها این احساس را بدهند که بر زندگی دیگران و به ویژه در نسل های آینده تأثیر می گذارند، احترام کودکان را وادار کنند و بیاموزند که حضور در موقعیت های مختلف می تواند کاهش یابد. اضطراب در برخورد با بزرگسالان و کمک به اعتماد به نفس آنها. هرچه کودکان در سنین پایین با بزرگسالان بیشتر تعامل داشته باشند، یادگیری نحوه برخورد با موقعیت ها برای آنها آسان تر خواهد بود. گذراندن وقت با بزرگترها همچنین باعث می شود که بچه ها زودتر چرخه و منطق زندگی را بیاموزند و از فضای گلخانه ای آپارتمان و مدرسه فاصله بگیرند.

علاوه بر همه اینها، حضور فرزندان در کنار بزرگترها در خانواده باعث بهبود رابطه بزرگترهای خانواده با سالمندان می شود و از اضطرابی که بزرگسالان نسبت به آن احساس می کنند، می کاهد.

در مورد تأثیر فعالیت‌های بدنی بر سلامت جسمی و روانی سالمندان بسیار گفته شده است، اما تحقیقات روان‌شناس به نام شارون ارکین در دانشگاه آریزونا اخیراً نشان داده است که گذراندن وقت با کودکان می‌تواند باعث به تاخیر انداختن بیماری آلزایمر در سالمندان شود. زیرا برای سالمندان، فعالیتی چالش برانگیز محسوب می شود که توانایی های تفکر آنها را تحریک می کند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا