عمومی

زمینه اشتغال پایدار ایثارگران و فرزندان آنها فراهم شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، محمد تقی سافاری وی شنبه شب در جلسه کارگروه اشتغال و اشتغال ایثارگران شهرستان گناوه تکریم از خانواده شهدا و ایثارگران را وظیفه همه مردم و مسئولان دانست و اظهار داشت: نظام مقدس اسلامی جمهوری با اهدای خون هزاران شهید منتفع شده است و همه ما مدیون این ایثارها و جانفشانی ها هستیم، ما شهدا، جانبازان و ایثارگران و خانواده های آنها هستیم، پس خدمت به این قشر و ایجاد فرصت شغلی برای فرزندانشان باید وظیفه تلقی شود.

فرماندار گناوه با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین دغدغه های خانواده های شهدا و ایثارگران، اشتغال فرزندان آنان است، افزود: قوانین مربوط به حمایت از ایثارگران و اشتغال فرزندان آنان نیازمند توجه بیشتر و تحقق خواسته ها است. این گروه در این قوانین باید در نظر گرفته شود.

وی بیان کرد: باید قوانین شفاف و روشنی برای حمایت از اشتغال ایثارگران در کشور تصویب شود و مشکلات اخذ مجوز که در حال حاضر بر سر راه ادارات است برطرف شود.

وی تصریح کرد: وام ها و تسهیلات در نظر گرفته شده برای خوداشتغالی ایثارگران باید متناسب با نیاز برای شروع کار مناسب باشد تا بتوانند بدون دغدغه از آن استفاده کنند.

فرماندار گناوه گفت: خانواده شهدا از مقام و منزلت بالایی برخوردارند و از عزت نفس و منش و خوبی برخوردارند و نباید از آنها سوء استفاده کرد. مندی آنها باید از مزایای قانون که کمترین حقوق آنها و وظیفه ما در قبال آنها است محروم شوند.

وی تصریح کرد: کار در نظر گرفته شده برای این خانواده ها و فرزندانشان باید پایدار باشد و زمینه کار پایدار در خور شأن این خانواده ها فراهم شود.

سافاری وی با تاکید بر اینکه باید فعالیت های فرهنگی و مذهبی نیز برای فرزندان شهدا مورد توجه قرار گیرد و مراکز فرهنگی ویژه ایجاد شود، گفت: کادرسازی مناسب با شناسایی جوانان شایسته برای مدیریت فعالیت ها و آینده. چشم انداز انجام خواهد داد.

وی بحث درمان شهدا و تعیین ارزش شهادت، کمیسیون ایثارگران را از دیگر دغدغه هایی دانست که باید با جدیت پیگیری و رفع شود.

دکمه بازگشت به بالا