فرهنگ و هنر

مشکل تئاتر شهر با حصارکشی حل نمی‌شود

شهردار منطقه 11 با بیان اینکه وجود چالش های اجتماعی در تئاتر شهر تهران وجود دارد، گفت: حصارکشی راه حل مشکلات این منطقه نیست.

سید محمد موسوی در گفت وگو با نازک نارنجی. وی درباره چالش های اجتماعی تئاتر در شهرستان گفت: کمیته ای برای تصمیم گیری در مورد تئاتر شهرستان که ارزش تاریخی، فرهنگی و ملی دارد ایجاد شد. مدیر شهری نگران مشکل این منطقه است. مشکلات اجتماعی تئاتر شهر امری رایج است و فقط مربوط به این حوزه نیست. اما به دلیل موقعیت مکانی آن، مشکلاتی مانند وجود معتادان و فروشندگان مواد مخدر حتی به مقدار کم در این منطقه آزاردهنده است.

وی در مورد حصار کشی در محوطه این ساختمان به عنوان راهکاری برای جلوگیری از حضور معتادان متجاهر و سوداگران در اطراف تئاتر شهر افزود: ما هیچ علاقه ای به موضوع حصار نداریم و معتقدیم حصار کشی می شود. آن را درست نمی کند. تئاتر شهر مکانی عمومی است که در آن رویدادهای اجتماعی، ملی و فرهنگی برگزار می شود. البته رسیدگی به بنای اولیه موضوع دیگری است و کارگروهی توسط شورا تشکیل و طرحی ارائه شد که سازمان زیباسازی در آن کار کرد. همچنین وزارت فرهنگ و ارشاد و مسئولان تئاتر شهر نیز در آن کارگروه حضور دارند.

موسوی ادامه داد: طرح اولیه برای رسیدگی به ساختمان و جلوگیری از آسیب آن نوشته شد. این منطقه نیز توسط طرح های اجتماعی کنترل می شود. تخصص و خصلت ملی حوزه تئاتر شهر باید به اقدامات کارشناسی در این زمینه توجه شود. نباید اتفاقی می افتاد که باعث ناراحتی مردم و رسانه ها شود. هر اتفاقی در این زمینه بیفتد باید با خرد جمعی و همکاری همه نهادها اتفاق بیفتد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا