عمومی

گذشت اولیای دم پرونده قصاص در خوی پس از ۱۱ سال – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، ناصر عتباتی در گفت و گوی خبری افزود: پس از وقوع یک فقره قتل در سال 1389 پرونده جنایی در مراجع قضایی تشکیل و پس از طی مراحل تحقیقات، حکم اعدام صادر شد و پس از آن حکم اعدام صادر شد. تائیدیه به شعبه دوم اجرای احکام کیفری دیوان عالی کشور ارسال شد.

وی افزود: استفاده از ظرفیت شوراها برای حل اختلافات و هسته های جهادی اصلاح محیط زیست آلبین و به دلیل سکونت پاسداران دموکرات در خوی، موضوع به شعبه صلح و سازش شورای حل اختلاف مستقر در زندان خوی ارجاع و پس از تشکیل جلسات متعدد معتمدین، ریش سفیدان، روحانیون و اعضای حجره های جهادی بخشایش. توانستند موافقت اولیای دموکراسی را جلب کنند.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی ادامه داد: در این پرونده قاتل پس از 11 سال از قصاص آزاد شد و فرصت زندگی دوباره پیدا کرد.

عتباتی با تجلیل از زحمات ارزشمند بزرگان در پیروی از آیات شریفه و قرآن کریم گفت: حلاوت گذشت و گذشت برای هر دو خانواده و صلح و دوستی جایگزین کینه و ظلمت می شود که رضایت حق تعالی است. از آشتی و برادری

از ابتدای سال جاری تاکنون 10 پرونده مربوط به انتقام جویی با تلاش مددکاران اجتماعی و حمایت بزرگان منطقه در شهرهایی مانند ماکو، ارومیه، سردشت و خوی منجر به سازش شده است که چهار مورد از ابتدای تابستان امسال و به نظر می رسد این روند با تلاش کارگران ادامه دارد.

دکمه بازگشت به بالا