ورزشی

تاکید خاندوزی بر توسعه همکاری‌های ایران و جمهوری موریس

وزیر امور اقتصادی و دارایی توسعه همکاری های اقتصادی ایران و جمهوری موریس را ارتقا داد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، سید احسان خاندوزی در دیدار با سوگاتایش وزیر کار و تجارت جمهوری موریس ضمن استقبال از دیدگاه طرف مقابل برای توسعه همکاری ها و سرمایه گذاری های متقابل، آمادگی جمهوری اسلامی برای سرمایه گذاری و همکاری در حوزه فناوری های پیشرفته در صنعت داروسازی و فناوری نانو اعلام شد.

وزیر اقتصاد همچنین از توافق با جمهوری اسلامی ایران برای همکاری متقابل بین دو کشور برای تامین امنیت غذایی در ایران و موریس به دلیل جنگ اوکراین و همچنین توسعه سرمایه‌گذاری‌های ایران از سوی جمهوری خبر داد. در موریس در زمینه ساخت و ساز و تامین مصالح ساختمانی.

وی جمهوری موریس را دروازه تراکنش های مالی در آفریقای جنوبی خواند و بر اراده جمهوری اسلامی برای تقویت همکاری ها و مبادلات مالی با کشورهای این حوزه تاکید کرد.

خاندوزی ابراز امیدواری کرد: با تشکیل هیئت های مشترک دو کشور برای بررسی زمینه های همکاری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری موریس، شاهد ابتکارات طرفین در خصوص افزایش حجم مبادلات تجاری بین دو کشور باشیم. دو کشور

سوگاتیش وزیر بازرگانی و کار جمهوری موریس که در راس هیاتی بلندپایه به ایران سفر کرده است بر تمایل و اراده جدی این کشور برای توسعه همکاری های تجاری و سرمایه گذاری متقابل در ایران تاکید کرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا