اجتماعی

بیشترین تردد زائران اربعین از مرز مهران/ضرورت آمادگی بهداشتی و درمانی در ایلام

معاون بهداشتی وزارت بهداشت با بیان اینکه بر اساس برآوردها بیشترین زائران اربعین حسینی از استان ایلام و مرز بین المللی مهران خواهند آمد، بر آمادگی کامل امکانات بهداشتی و درمانی در این استان تاکید کرد. استان و گفت: شرایط استان ایلام برای میزبانی از زائران اربعین حسینی مناسب است.

به گزارش نازک نارنجی، سعید کریمی معاون درمان وزارت بهداشت ضمن قدردانی از زحمات مسئولان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ایلام در خدمت رسانی به مردم و همچنین ساخت بیمارستان رازی گفت: این برای دومین بار است. در ماه آخری که به استان ایلام سفر کردم و اهمیت این موضوع». این به دو دلیل برمی گردد، دلیل اول؛ ایلام یکی از استان های با پتانسیل بالا است که برای توسعه آن تلاش های زیادی انجام داده است و باید برای تحقق عدالت و کارآمدی در نظام سلامت تلاش کنیم تا استان های با پتانسیل بالا. می توانند از ظرفیت بالقوه خود استفاده کنند. دلیل دوم برگزاری مراسم اربعین حسینی در استان ایلام است.

معاون بهداشتی وزارت بهداشت با بیان اینکه بر اساس برآوردها بیشترین زائران اربعین حسینی از استان ایلام و مرز بین المللی مهران خواهند آمد، بر آمادگی کامل امکانات بهداشتی و درمانی در این استان تاکید کرد. استان ایلام گفت: شرایط استان ایلام برای میزبانی از زائران اربعین حسینی مناسب است، البته باید توجه ویژه ای داشت تا در این ایام آمادگی بیشتری برای وقوع حادثه احتمالی داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت، دکتر. جاسم محمدی سرپرست این دانشگاه نیز حضور یک ماهه معاون درمان وزارت بهداشت در استان ایلام را نشان از توجه ویژه وی به محرومان عنوان کرد. جاهایی مثل ایلام

دکتر. محمدی افزود: تلاش همکاران ما در حوزه درمان دانشگاهی کاهش اعزام بیماران به استان های ثروتمند و مرکز کشور است که نیاز به نیروی انسانی شایسته و تجهیزات و امکانات مناسب دارد.

وی خاطرنشان کرد: استان ایلام به دلیل اینکه در مسیر تردد زائران اربعین حسینی قرار دارد نیازمند توجه ویژه مسئولان وزارت بهداشت است. امیدواریم با حمایت وزارت بهداشت بتوانیم خدمات مناسبی را به زائران ارائه دهیم.

وی گفت: زیرساخت هایی مانند آنژیوگرافی در استان ایلام فراهم است و با حمایت مسئولان وزارت بهداشت و تخصیص امکانات و تجهیزات مربوطه می توانیم خدمات مناسبی را به جامعه هدف ارائه کنیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا