اجتماعی

سیل در فیروزکوه/حضور تیم‌های جستجو در مناطق سیل زده/نجات ۱۲ نفر با بالگرد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران از حضور تیم های جستجو و نجات در مناطق سیل زده فیروزکوه خبر داد.

شاهین فتحی در گفت وگو با نازک نارنجی وی با اشاره به اعلام گزارش سیل در محدوده تنگه واشی و روستای کمند شهرستان فیروزکوه درباره آخرین وضعیت این مناطق گفت: حوالی ساعت 16 و 35 دقیقه امروز به سازمان هلال احمر اعلام شد که در شهرستان فیروزکوه در محدوده تنگه واشی و روستای کمند و پانی آبگرفتگی رخ داد. رئیس شعبه به همراه تیم های عملیاتی و ارزیابان در محل حضور یافتند. در حال حاضر خودمان در منطقه هستیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران گفت: خوشبختانه هنوز گزارش خسارت خاصی اعلام نشده است اما با توجه به اینکه عزیزانی در منطقه ساواشی هستند و دچار مشکل هستند در ارتفاع و بالگرد هستند. قرار است به منطقه پرواز کند تا آنها را به مکان امنی منتقل کند.

بر اساس این گزارش 12 نفر در منطقه سیل زده گرفتار شده و راه های روستایی مسدود شده است، تیم امداد هوایی این جمعیت با بالگرد هلال احمر برای نجات جان آنها اعزام شد.

وی گفت: همچنین جان یک مصدوم در بخشی دیگر از روستاهای سیل زده نجات یافت و به مرکز درمانی منتقل شد.

فتحی افزود: در حال حاضر تیم های جستجو و نجات با تیم های سگ جست و جو در مناطق سیل زده در حال فعالیت هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران افزود: سایر تیم های ارزیاب و عملیاتی نیز در منطقه حضور دارند. فرماندار شهرستان و تیم های خدمات رسان شهرستان نیز در آماده باش هستند و در منطقه حضور دارند. امیدواریم سیل اخیر خسارتی به پایین دست فیروزکوه وارد نکند. البته اطلاعات لازم از طرف استاندار به پایین می آید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا