اجتماعی

دشمن به دنبال ایجاد دودستگی و تفرقه در جامعه است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، حجت الاسلام والمسلمین محمد مصدق دوشنبه شب در اجتماع عزاداران حسینی در تبریز با اشاره به واقعه غدیر و اصرار پیامبر(ص) بر انجام رسالت و رسالت خود از درگاه خداوند متعال گفت: . : آن روز مردم به این موضوع اهمیت نمی دادند. همانطور که الان هم در برخی محافل دانشگاهی این موضوع را مطرح می کنند که واقعه غدیر در مقطعی از تاریخ اتفاق افتاده و گذشته است.

وی با بیان اینکه همه این مسائل مربوط به غفلت از واقعه غدیر توسط دشمن مطرح شده است، تصریح کرد: در حالی که واقعه غدیر و بحث امامت علاوه بر بحث تاریخی، جنبه دینی برای شیعیان دارد و اساس است. از زندگی شیعیان که متاسفانه اکنون به فراموشی سپرده شده است.

معاون اول قوه قضائیه ادامه داد: 60 سال همان مردمی که در روز عاشورا در مقابل امام حسین(ع) عاشق پیامبر بودند.آ) برخاستند و هر از چند گاهی سعی کردند اهل بیت را منزوی کنند، به طوری که طبق رساله مرحوم علامه طباطبایی درباره علم امام علیرغم وجود 35 هزار روایت در مسائل فقهی، حتی وجود ندارد. روایتی که در آن از امام حسین (ع) در یک مسئله شرعی سؤال شد. به معنای تنهایی است. و خروج اهل بیت.

وی خاطرنشان کرد: بعد از رحلت پیامبر اسلام کم کم به جایی رسیدند که می گفتند کتابت احادیث حرام است و سخنان علی را به بهانه مخالفت با قرآن ننویسید. خلط علاوه بر منع نوشتن احادیث در فضایل حضرت علی(ع) نباید انجام شود.آ) همچنین خطبه را تا حضرت علی (ع) نهی کردند و حتی واجب کردند.آ) در منبرها لعنت عمل کنید

حجت الاسلام والمسلمین مصدق ادامه می دهد: بحث جدایی اهل بیت از مردم و دین یکی از مسائل اساسی است. هر چه آن موقع اتفاق افتاد و الان هم اتفاق می افتد وارثان علیه ائمه معصومین مطرح شد.

وی با اشاره به وقایع روز عاشورا خاطرنشان کرد: آنچه موجب تضعیف ارزش های اسلامی و وضعیت کنونی در زمان پیامبر اسلام شد این بود که در روز عاشورا در مقابل امام حسین (ع)آ) باید از گسترش فحشا و بدی های جامعه می گفتند.

معاون اول قوه قضائیه گفت: وقتی امام حسین (ع)آ) گفتند با یزید بیعت می کنیم، می گفتند امثال ما نمی شود با یزید بیعت کرد و شعار اصلی آنها در راه کربلا این بود که این شما هستید شمشیرها مرا نابود کردند، اما دین مرد ماندن.

وی با بیان اینکه امام حسین(ع)آ) که در مکتب امام علی(ع)آ) آیا تربیت شده است، آیا می تواند با یزید بیعت کند؟ فرمود: امام حسین(ع)آ) او در سال 50 هجری قمری به امامت رسید و تا سال 60 هجری قمری چیزی نگفت، اما در سال 60 هجری پس از مرگ معاویه و یزید در مقام حکومت، دید که اگر چیزی نگوید، دین از بین می رود.

حجت الاسلام والمسلمین مصدق خاطرنشان کرد: امروز اتاق فکر دشمن بعد از چند سال تلاش می کند وحدت و یکپارچگی مردمی که نظام جمهوری اسلامی را حفظ می کنند از بین ببرد و مهم ترین مسئله یکپارچگی است. مسائل سیاسی با مسائل مذهبی خلط در دین این کار را می کنند در شما از بین رفتن

وی ادامه داد: دشمنان مردم و نظام فعلی در صدد ایجاد شبهه در روحانیت جامعه هستند و با بهانه های مختلف به دنبال تضعیف باورهای دینی مردم هستند.

معاون اول قوه قضائیه افزود: متأسفانه عده ای محافل حسینی را به مجالس بزرگداشت امام حسین (ع) تبدیل می کنند.آ) نه

گفت: خدا را شکر که قدم های شما را به این محافل و مجالس سنتی که مخصوص اهل بیت است باز کرد.آ) محبت و فداکاری را احضار کنید.

دکمه بازگشت به بالا