علمی و پزشکی

تولید مواد نانوکربنی با پسماند ماهی!

در این رابطه، «نانو پیاز کربنی» (Carbon nano-onions/CNOs) نیز از این قاعده مستثنی نیست. این مواد که اولین بار در سال 1980 معرفی شدند، نانوساختارهایی متشکل از پوسته های متحدالمرکز فولرن ها هستند که ویژگی های جذابی مانند مساحت سطح بالا و رسانایی حرارتی و الکتریکی بالا را نشان می دهند.

در همین حال، روش‌های مرسوم برای تولید نانو یون‌های مبتنی بر کربن دارای معایب جدی است، اما اکنون در مطالعه جدیدی که در مجله «شیمی سبز» منتشر شده است، گروهی از دانشمندان مؤسسه فناوری ناگویا در ژاپن به یک روش ساده دست یافته‌اند. مناسب. برای تبدیل ضایعات ماهی به نانو کربن با کیفیت بالا

تبدیل ضایعات ماهی به مواد نانو کربنی برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار

در این روش با تغییرات شیمیایی ناشی از پیرولیز مایکروویو، ضایعات ماهی از طریق روش سنتز در عرض چند ثانیه به نانو پیاز کربن تبدیل می شود.

این روش مصنوعی همچنین سازگار با محیط زیست است و راهی مستقیم برای تبدیل ضایعات ماهی به مواد مفید فراهم می کند. این گروه تحقیقاتی معتقد است که کار آنها به تحقق چندین هدف توسعه پایدار سازمان ملل متحد کمک خواهد کرد.

علاوه بر این، اگر این نانو یون های کربنی وارد نسل بعدی لامپ های LED و نمایشگرهای QLED شوند، به کاهش هزینه های تولید آنها کمک می کند.

46

دکمه بازگشت به بالا