اجتماعی

لیست خدمات پلیس +10، انجام 7 خدمت از طریق دفاتر پلیس +10

از وضعیت غیرقانونی خودرو بپرسید

یکی از خدماتی که دفاتر پلیس +10 ارائه می دهد وضعیت خلافی خودرو است. شما می توانید با مراجعه حضوری به شعب مختلف و یا استفاده از روش های غیرجاری وضعیت خلافی خودرو خود را استعلام نمایید. پلیس +10 روش های مختلفی را برای بازجویی و پرداخت خلافی خودرو آماده می کند که در ادامه به مهمترین آنها اشاره می شود.

استعلام پیامکی: برای این کار کافی است شماره VIN درج شده روی کارت خودرو را به شماره 1101202020 ارسال کرده و سپس کد، مبلغ خلافی به اضافه تعداد تخلفات و آخرین تاریخ بروز تخلف خودرو را ارسال نمایید. دریافت پیامک هزینه استعلام و پرداخت خلافی از طریق پیامک 350 تومان است که از هزینه سیم کارت کسر می شود و در صورت عدم شارژ سیم کارت، پیامک برای شما ارسال نمی شود.

سوالات با مراجعه به پلیس +10: اگر در تهران هستید می توانید به پلیس +10 تهران مراجعه کنید. دفاتر +10 را در مناطق مختلف خواهید یافت. برای مثال اگر در جنوب تهران هستید می توانید به راحتی با مراجعه به پلیس +10 جنوب تهران وضعیت خلافی خودرو خود را استعلام کرده و آن را پرداخت کنید.

تمدید یا صدور گواهی

از جمله خدمات ارائه شده توسط پلیس +10 صدور و تمدید مجوز می باشد. برای گرفتن گواهینامه رانندگی لازم است در آزمون های عملی و تئوری برای صدور گواهینامه گذرانده شوید. ضمناً در صورت انقضای گواهینامه می توانید از طریق دفاتر پلیس +10 نسبت به پیگیری و تمدید گواهینامه اقدام نمایید.

چگونه از وضعیت گواهینامه خود مطلع شویم؟

با ارسال عدد 1 به سامانه 1100 می توانید وضعیت گواهی را بررسی کنید. با ارسال عدد 1 در سامانه مذکور خدمات پلیس +10 برای شما آغاز می شود. اگر قبلاً از خدمات ارائه شده توسط این سامانه استفاده کرده اید، پیامی دریافت می کنید که از شما می خواهد صحت اطلاعات را بررسی کنید و می توانید با ارسال عدد 0 این کار را انجام دهید.

به این ترتیب از وضعیت گواهینامه خود مطلع خواهید شد. خدمات این سامانه محدود به مجوز نمی باشد و با استفاده از آن می توانید به بسیاری از امکانات خدمات پلیس مانند کارت خودرو، گواهی سوء پیشینه و موارد دیگر دسترسی داشته باشید. هزینه استفاده از این سامانه به ازای هر پیامک 100 تومان می باشد.

صدور کارت سوخت

اگر قصد ثبت نام کارت سوخت و دریافت سهمیه سوخت را دارید باید به این دفاتر مراجعه کنید. برای صدور و پیگیری کارت سوخت از طریق پلیس +10 اقدام کنید. خیلی ها هستند که نمی دانند برای دریافت کارت سوخت خود به کدام اداره مراجعه کنند. برای درخواست کارت سوخت کافیست به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.

بدیهی است مالکانی که اطلاعات خود را در سامانه همراه دولت ثبت کرده و در تماس های قبلی شماره حساب کارت اعتباری خود را ارائه کرده اند، نیازی به ثبت نام مجدد برای دریافت کارت سوخت از طریق دفاتر نیروی انتظامی ندارند و کارت سوخت آنها براساس آن صادر می شود. اطلاعات دریافتی و از طریق شرکت پست جمهوری اسلامی به آنها تحویل داده می شود.

صدور گواهی پروانه کسب

لیست خدمات پلیس +10 که 7 سرویس را از طریق دفاتر پلیس +10 انجام می دهد

یکی دیگر از خدمات ارائه شده توسط پلیس +10 صدور پروانه کسب است. جواز کسب، مجوز مهمی است که صاحبان مشاغل باید آن را دریافت کنند.

در صورت نداشتن جواز کسب، امکان ایجاد محدودیت در کسب و کار، ایجاد مشکلات حقوقی و حتی پلمپ محل کسب تا دریافت گواهی پروانه کسب وجود دارد. بنابراین، اگر قصد راه اندازی کسب و کار را دارید، توصیه می شود گواهی مجوز کسب و کار خود را دریافت کنید.

یکی از خدمات پلیس +10 صدور گواهینامه می باشد که می توانید با مراجعه به نزدیکترین دفاتر پلیس نسبت به پیگیری آن اقدام نمایید.

گواهی بدون سابقه بد صادر کنید

یکی دیگر از خدمات پلیس +10 صدور گواهی عدم سوء پیشینه می باشد که متقاضیان می توانند با مراجعه به کلیه دفاتر پلیس +10 درخواست خود را جهت صدور گواهی عدم سوء پیشینه ثبت نمایند. برای دریافت این گواهی به مدارک زیر نیاز دارید:

  • یک قطعه عکس سه در چهار: بهتر است عکس جدیدی ارسال کنید. عکس باید رنگی، تمام رخ، بدون عینک و پس زمینه سفید باشد. برای خانم ها باید شئونات اسلامی رعایت شود و عکس بدون آرایش باشد.
  • پرداخت گواهی عدم سوء پیشینه حدود 50 هزار تومان و در صورت درخواست نسخه دوم و سوم حدود 15 هزار تومان به مبلغ قبلی اضافه می شود. هزینه باید از طریق دستگاه کارتخوان اداری پرداخت شود.
  • دریافت و تکمیل معرفی نامه از محل درخواست گواهی عدم سابقه کیفری یا تکمیل پرسشنامه مربوط به گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
  • ارائه اصل کارت ملی، شناسنامه و کپی آنها
  • آدرس دقیق و کد پستی محل سکونت را ارائه دهید

توجه: اگر می خواهید گواهی عدم سوء پیشینه برای سفارت یا دفتر خارج از کشور دریافت کنید، باید پاسپورت خود و کپی صفحه اول را به همراه مدارک فوق ارائه دهید.

خدمات باربری

لیست خدمات پلیس +10 که 7 سرویس را از طریق دفاتر پلیس +10 انجام می دهد

یکی از قوانین مهم در ایران خدمت سربازی برای تمامی مردان بالای 18 سال است. برای اطلاع از وظیفه خود در مورد خدمت سربازی باید به پلیس +10 مراجعه کنید. با مراجعه به دفاتر پلیس می توانید از خدمات ارائه شده توسط این دفاتر استفاده کنید.

در میان خدمات خدمت وظیفه پلیس +10 امکان پیگیری انواع معافیت های سربازی برای افراد مختلف از جمله معافیت سربازان صحرا وجود دارد.

صدور و تمدید گذرنامه

اگر می خواهید به خارج از کشور سفر کنید، نیاز به ویزا یا پاسپورت دارید، خدمات مربوطه توسط پلیس عمومی +10 ارائه می شود. برای دریافت پاسپورت باید مدارک زیر را ارائه دهید:

  • اصل شناسنامه و کارت ملی
  • عکس بیومتریک بدون کلاه، کراوات، عینک، آرایش و غیره.
  • برای افراد بالای 15 سال شناسنامه عکس تهیه کنید
  • ارائه دفترچه بیمه و گواهی اشتغال به کار برای افراد بالای 18 سال
  • حضور کودکان زیر 6 سال در کلانتری +10 الزامی است.

صدور بیمه نامه حوادث برای مسافران خارجی

یکی دیگر از خدمات پلیس +10 صدور بیمه حوادث برای مسافران خارجی است که از طریق تمامی دفاتر پلیس +10 قابل انجام است.

در این مطلب لیست خدمات پلیس +10 آورده شده است. لازم به ذکر است برخی از خدمات معرفی شده مانند استعلام خلافی خودرو به صورت حضوری نیز ارائه می شود و نیازی به مراجعه حضوری به دفاتر نیست.

دکمه بازگشت به بالا