استان ها

رفع موانع نوسازی بافت‌ فرسوده یکی از نیازهای مهم قزوین است

به گزارش خبرگزاری نازک نارنجی از قزوین؛ آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه استان قزوین در دیدار با سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ضمن شادی ایام شهادت اباعبدالله الحسین (ع) و آن حضرت. یاران باوفایش با ترویج رفع موانع ترمیم بافت آسیب دیده قزوین می گوید: بافت آسیب دیده قزوین، وسعت وسیع صدها هکتاری را با مشکلات جدی مواجه کرده است. حال اگر فردی بخواهد مشکل خانه اش را برطرف کند باید خیلی کند و خاک کند تا به زمین سخت برسد در این شرایط به او می گویند که نمی توانی خانه دو طبقه بسازی که صرفه اقتصادی و ضروری ندارد. باید ذهنی وجود داشته باشد. برای این موضوع

وی افزود: امید است به مردم فرصت داده شود تا با رعایت تمامی مصالح مربوط به میراث فرهنگی این معضل را حل کنند، شهر را متحول کرده و همچنین مسائل و چالش هایی را که پارچه های شکسته ایجاد می کند حل کند.

نماینده حاکم شرع استان قزوین گفت: اگر مردم بخواهند به این موضوع اقتصادی نگاه کنند، می گویند ما اینجا را رها می کنیم و می رویم یک جای دیگر خانه می سازیم، چرا که خراب شدن خانه و جایگزینی ما صرفه اقتصادی ندارد. یک طبقه است انشاءالله با احترام به میراث مادی این مشکل را حل می کنیم تا مشکلات مردم این منطقه حل شود.

آیت الله عابدینی با تاکید بر اینکه باید به تمدنی که برآمده از معارف الهی و دینی است بیشتر توجه شود، ادامه داد: امیرالمؤمنین(ع) وقتی می خواست خود را معرفی کند، فرمود: من شخصیت بزرگی دارم، کوه بلندی هستم که از خودم برمی خیزد. دامنه ها.” رودخانه ها جاری هستند و حتی افکار و تصورات انسان نمی تواند تصور کند من کجا هستم.

امام جمعه قزوین می فرماید: هر سخن پیامبر در نهج البلاغه چشمه است و تعداد آنها را نهرها تشکیل می دهند و چون این نهرها به هم می آیند نهر می شوند و چون رودها به هم می پیوندند نهر می شوند و سرانجام آنها. تبدیل به یک رودخانه بزرگ شد آنها به یک تمدن بزرگ مقدس و مذهبی تبدیل شدند.

نماینده حاکم شرع استان قزوین افزود: در تمام دنیا تمدن ها توسط رودخانه ها شکل می گیرد، بنابراین ما با این سخنان امیرالمومنین(ع) تمدن ها را در مقابل چشمان خود می بینیم. تمدنی برآمده از آیات قرآن، معارف نورانی امیرالمومنین (ع) و صحیفه سجادیه دارند.

سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز در این نشست اظهار داشت: استان قزوین و شهر قزوین از پیشتازان حوزه میراث فرهنگی هستند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قزوین و در سفر پربرکت خود به این استان فرمودند بین کشور ریشه و تاریخ و بی ریشه فرق است.

این مسئول گفت: قزوین از نظر ریشه در تاریخ بسیار غنی است، میراث فرهنگی قزوین از نظر کمی و کیفی فوق العاده در این استان غنی است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تصریح کرد: حوزه ما نباید مانع باشد، بلکه باید موتور محرکه بسیاری از اقدامات مثبت لازم برای توسعه معنوی، اجتماعی و اقتصادی استان ها باشد.

46

دکمه بازگشت به بالا