اجتماعی

برای داوران مردودی جایگزین داریم/ از باشگاه‌ها می‌خواهیم که به سمت بیانیه‌نویسی نروند

مسئول اجرایی دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال گفت: از باشگاه ها می خواهیم اظهار نظر نکنند.

گزارش کردن گروه ورزشی خبرگزاری آنا، غلامرضا سلیمانی در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی دستیاران و سرپرستان تیم های لیگ برتری اظهار کرد: لازم است این جلسات در طول سال با داوران برگزار شود تا مدیران داوران را از نظر رفتاری بشناسند. در این دیدار آقای افشاریان هم هست ولی به خاطر مشکلش من هستم. در واقع برای مسابقاتی که در کنار زمین برگزار می شود، داوران ما آموزش های لازم را برای رویارویی با چالش های پیش آمده می بینند و با توجه به اینکه معلم خارجی برای داوران و ناظر کلاس برگزار می کند، به روز می شوند.

وی در پاسخ به این سوال که علت حواشی به وجود آمده در فوتبال ما عدم آشنایی با قوانین یا عدم اجرای آن است، تصریح کرد: همین اظهارات قبل از مسابقات به شدت بر روحیه و رفتار داوران تاثیر می گذارد و نه هر چقدر هم که تلاش کنیم متاسفانه این موارد روی داوران تاثیر منفی می گذارد و از تیم ها می خواهم که به هیچ وجه سراغ بیانیه نویسی نروند. بیشتر عوامل استرس زا از خارج از زمین می آیند و عوامل خارجی باید بیشتر و بیشتر تحت کنترل عمل کنند. عوامل انتظامی و قضایی بهتر می توانند در این زمینه کمک کنند. در فوتبال دنیا هم همینطور است و اگر تخلفی از سوی عوامل تیم صورت بگیرد به جدی ترین شکل برخورد می شود و اگر در فوتبال ما اتفاق بیفتد به تیم داوری هم کمک می کند. .

مسئول اجرایی دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال در پاسخ به عدم حضور یکی از اعضای اجرایی فدراسیون فوتبال در این جلسه گفت: از این موضوع اطلاعی ندارم، شاید دعوت نشده اند. سهیل مهدی به این قسمت پاسخ دهد.

سلیمانی در پاسخ به این سوال که نگران انبوه داورانی که در تست های پزشکی مردود شده اند نیستند؟ وی خاطرنشان کرد: متأسفانه 5 تا 6 نفر از قضات شکست خورده قضات بزرگی هستند که غیبت آنها قطعاً جای نگرانی دارد، اما با توجه به تعداد قاضی که در کشور داریم، جانشین داریم، اما می خواهیم. به. مانند داورانی که در آزمون های موجود مردود شدند. . طبق استانداردها حدود 45 روز باید برای این داوران بگذرد و در صورت تایید کمیته داوران، دوباره آنها را محاکمه کنیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا