ورزشی

«بدحجابی» ابزار دشمن برای یورش به اعتقادات

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از بیرجند، مراسم بزرگداشت دهه کرامت امامت و ولایت با حضور حجت الاسلام حسین اخی مدیر امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند در مسجد امام موسی کاظم (ع) برگزار شد.

مدیر فعالیت های فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند در این مراسم با ذکر دو روایت از افضل العباده العفا و زکات جمال العفا بر رعایت حجاب و طهارت از منظر اسلامی تاکید کرد.

آخری یادآور می‌شود: یکی از راه‌ها و ابزارهایی که دشمنان اسلام با آن به اسلام و جامعه اسلامی حمله می‌کنند، بحث حجاب و فحاشی است که دشمن از آن برای نفوذ در فرهنگ و اعتقادات مسلمانان استفاده می‌کند.

وی با اشاره به موضوع شیخ طوسی در کتاب تجرید الاعتقاد، بر لزوم وجود امامت و ویژگی های امام و رهبر تأکید کرد و با بیان کلام امام رضا علیه السلام که شما فرموده اند. انجام دادن. هیچ قبیله و قومی را بدون رهبر و پیشوا ندید، گفت: آنان به حکومت و حاکم نیاز دارند.

مدیر امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند تصریح کرد: فردی که رئیس یک مملکت و یک کشور است باید سرآمد رشته های من باشد یعنی در همه چیز بالاتر از همه مردم باشد. علم، شجاعت، زهد، صبر، حلم و غیره.

احقی خاطرنشان کرد: مشرکان به پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم می گفتند که تو پیامبر نیستی و خداوند متعال به پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله پاسخ داد گفت: اندهو علم الکتاب (کافران می گویند که تو پیامبر نیستی، بگو: خدا و هر که علم کتاب دارد بین من و تو گواه کافی است).

وی تاکید کرد: علما و مفسران اسلام در معنا و مفهوم «من علم الکتاب» اهل بیت علیهم السلام را معصوم و منزه می دانند و این نشان می دهد که اهل بیت علیهم السلام. ، از نظر علم و دانش در همه اعصار بر سایر مردم برتری داشت.

مدیر امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند با اشاره به حدیثی از امام صادق (علیه السلام) مبنی بر مقایسه علم کسی که تخت ملکه سبا را به سلیمان (علیه السلام) آورد. ) در یک چشم به هم زدن و علم امیرمؤمنان علی (علیه السلام) فرمود: علم آصف بن برخیا سبا مانند خیس شدن بال پشه در دریا است و علم اهل بیت. (سلام الله علیهم) همان دریاست.

العاقی افزود: در زمینه های دیگر از جمله رشادت های امیرالمومنین، حضرت علی (علیه السلام) پیشوای زمان خود بود که اگر همه اعراب علیه او متحد می شدند، دیگر برنمی گشت. پشت به دشمن دارد و در زهد و بردباری و بردباری و غیره سرآمد است.

در پایان به دانشجویان برتر مسابقات سراسری کرسی های آزاد اندیشی دانشگاه آزاد اسلامی و کارکنان نمونه واحد بیرجند هدایایی اهدا شد.

انتهای پیام/4078/4062/

دکمه بازگشت به بالا