اجتماعی

گول نخورید؛ سرماخوردگی یعنی کرونا

دکتر. محمدمهدی زرگران عصر امروز (یکشنبه 18 مردادماه) در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: متاسفانه تعداد بیماران بستری در گلستان به دلیل ابتلا به ویروس کرونا افزایش یافته و به 344 نفر رسیده است که از این تعداد 48 نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری شده اند. . و 24 نفر در بیمارستان های گلستان بستری شدند، دستگاه تنفس مصنوعی وصل شد، همچنین تعداد شهرهای قرمز نسبت به هفته گذشته افزایش یافت و در حال حاضر 10 شهر در استان گلستان در وضعیت کرونا قرمز قرار دارند.

وی با بیان اینکه جلسه اضطراری ستاد کرونا در استان گلستان روز گذشته برگزار شد، افزود: در این جلسه جزئیات برگزاری مراسم عزاداری حسینی در شهرهای قرمز، زرد و نارنجی بر اساس مراسم عزاداری اعلام شد. حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) در شهرهای سرخ اعلام شد 30 درصد ظرفیت در شهرهای نارنجی با 50 درصد ظرفیت و شهرهای زرد با 70 درصد ظرفیت برگزار می شود.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان اینکه بر اساس مصوبه ستاد کرونا حداکثر 60 دقیقه زمان انجام مراسم تعزیه حسینی است، گفت: به عزاداران حسینی توصیه می کنم هنگام حضور در مراسم، فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند. یک ماسک.

زرگران خاطرنشان کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا، هیئات مذهبی و مساجد بیشترین حمایت و همکاری را از کادر درمانی داشته اند.

وی با بیان اینکه مردم باید هرگونه علائم سرماخوردگی را نشانه ابتلا به کرونا بدانند، یادآور شد: فصل سردی نیست که شاهد سرماخوردگی پاییز و تابستان باشیم، خوشبختانه درگیری ریه در سویه جدید کرونا بسیار کم است. . در طول این شامل سیستم تنفسی فوقانی است.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی گلستان از کسانی که 6 ماه از آخرین نوبت واکسن می گذرد خواست تا دوز یادآوری دریافت کنند و تاکید کرد: زیرسویه جدید کرونا ممکن است به صورت علائم رایج سرماخوردگی و همراه ظاهر شود. با علائم گوارشی اما در حال حاضر بروز هرگونه علائم سرماخوردگی در این بیماری همه گیر به معنای ابتلا به ویروس کرونا است.

زرگران، کرونا را نوعی ویروس فرار ایمنی دانست و تصریح کرد: از آنجایی که تزریق واکسن کرونا مصونیت دائمی ایجاد نمی‌کند، توصیه می‌کنم هر 6 ماه یکبار تزریق واکسن را تقویت کند. ایمنی پس از ابتلا به ویروس کرونا را تعیین می کند.

من باید بگویم؛ هم اکنون شهرستان های آق قلا، بندرگز، بندرترکمان، علی آبادکتول، کردکوی، کلاله، گالیکش، گرگان، گمیشان و مینودشت در وضعیت قرمز کرونا و شهرستان های آزادشهر، گنبدکاووس و مراوه تپه در رنگ نارنجی قرار دارند. ، و رامیان در تاج زرد قرار دارد.

4747

دکمه بازگشت به بالا