استان ها

غفلت از ظرفیت آموزش عالی در شرق کشور/ فعالیت 10 دانشمند تراز اول دنیا در مشهد

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از مشهد، محسن مرادی در مراسم افتتاحیه کارگاه آسیب شناسی و رشد سطح روانی و اجتماعی دانش آموزان ویژه مشاوران مدارس کلیه نواحی و مناطق آموزشی کشور گفت: مشهد، در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد برگزار شد: 10 دانشمند مطرح جهانی که جزء دو درصد برتر جهان هستند در رشته های زیست شناسی، شیمی و فیزیک در این واحد دانشگاهی فعالیت می کنند. عضو هيئت علمي مشهد نيز مانند همه دانشگاه‌هاي غيرانتفاعي مقالات زيادي نوشته و اين ظرفيت عظيم آموزش عالي شرق كشور مغفول مانده است.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد بیش از 3 هزار دانشجو در رشته های پزشکی، پرستاری، مامایی، علوم آزمایشگاهی، تکنسین اتاق عمل، هوش، زیست شناسی و میکروبیولوژی دارد. 110 پزشک و متخصص اعضای هیئت علمی این واحد دانشگاهی هستند و دو بیمارستان آریا با 160 تخت و 22 بهمن با 100 تخت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی است. ضریب قبولی واحد علوم پزشکی مشهد بالاتر از 23 استان دیگر است و در رشته پزشکی از نظر تعداد دوره های اختصاصی گذرانده اول کشور هستیم و این نشان می دهد که تحصیلات در رشته پزشکی بیشتر است. جدی تر از بسیاری از دانشگاه های دولتی در علوم پزشکی است. از کیفیت بهتری ساخته شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی گفت: تعداد دانشجویان این استان 60 هزار و 900 نفر است که از این تعداد 30 هزار نفر در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد تحصیل می کنند و نسبت به بزرگترین دانشگاه دولتی استان 9 هزار دانشجو و 200 معلم وجود دارد. ما هنوز در رشته‌های غیرپزشکی بسیاری داریم، در این واحد دانشگاهی تقریباً 300 کارگاه و آزمایشگاه داریم و حدود 500 میلیارد تومان تجهیزات و سرمایه در قالب تجهیزات و امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری داریم.

بی توجهی به ظرفیت آموزش عالی شرق کشور/ فعالیت 10 دانشمند درجه یک جهان در مشهد

مرادی به بیان دستاوردها و افتخارات علمی پژوهشی پرداخت و گفت: بر اساس رتبه بندی انجام شده در کشور، دانشگاه آزاد اسلامی مشهد پس از واحد علوم و تحقیقات در رتبه دوم قرار دارد. رتبه اول پژوهش و فناوری را در بین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی کشور کسب کرده ایم. این واحد دانشگاهی بر اساس رتبه بندی سال گذشته و بومتریکس در بین تمامی دانشگاه های کشور در رتبه 30 قرار دارد، با توجه به اینکه 2 هزار و 536 دانشگاه در کشور داریم که در هر مرکز استان حداقل دو دانشگاه دولتی پیشرو داریم.

وی ادامه داد: حدود 65 درصد از مدیران اجرایی سازمان های استانی فارغ التحصیل دانشگاه آزاد اسلامی در یکی از رشته ها هستند. در چند سال اخیر که کیفیت کار مدیران ارشد دانشگاه آزاد سرلوحه کار قرار گرفت، دفاع از پزشک سخت تر از دانشگاه دولتی شد و شرایط تغییر کرد. به گونه ای که امکان پذیرش دانشجوی بی کیفیت در مقطع کارشناسی ارشد وجود نداشته باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی گفت: دانشکده های معماری، حقوق و علوم سیاسی این دانشگاه قطب های دانشگاهی کشور و یکی از پیشتازان و موثرترین ها در این زمینه هستند. دانشکده حقوق یکی از دو درصد برتر دانشکده های کشور در زمینه آموزش حقوقی و علوم قضایی است. 35 نفر از اساتید هیأت علمی در سطح ارگان های شهرستان به دلیل توانمندی در سمت های خود قرار دارند و پنج نفر از اعضای هیأت علمی این دانشگاه در کانون وکلای شهرستان هستند و سازمان نظام مهندسی معدن تحت نظارت کامل اساتید است. این دانشگاه

وی ابراز امیدواری کرد که توانمندی های دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی مورد استفاده جامعه به ویژه متولیان امر تعلیم و تربیت و فرهنگ قرار گیرد تا بتوانیم با کمک آنها اندکی در توسعه این منطقه سهیم باشیم.

ساماندهی دانشکده تعلیم و تربیت واحد مشهد

معاون آموزش عمومی و حرفه ای دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در این کارگاه از ساماندهی دانشکده آموزش خبر داد و گفت: با برنامه ریزی دکتر. طهرانچی و با کمک محسن مرادی در تابستان امسال دانشکده علوم تربیتی را در کنار مدارس ساماندهی کردیم و رسالت این دانشکده را مشخص کردیم و گفتیم سرفصل های تربیت کودک را از این دانشکده مطالبه می کنیم.

احمد اکبری تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی مشهد یکی از پیشگامان این حوزه است و این دانشکده با وجود اینکه ساختار دانشگاهی دارد، به مسائل مدرسه می پردازد و نگرانی این است که دانشکده علوم تربیتی به طور جدی وارد عرصه آموزش شود. ، تا هزینه ها در جای خود پرداخت شود

انتهای پیام/4121/

دکمه بازگشت به بالا