فرهنگ و هنر

مشکلی برای اکران «مصلحت» وجود ندارد

نازک نارنجی/ خراسان رضوی رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری گفت: برای اکران فیلم ماسپهله مشکلی وجود ندارد اما بر اساس تقویم برنامه زمانبندی اکران فیلم حوزه هنری هنوز زمان مناسب برای اکران این فیلم مشخص نشده است. بیا.”

حمیدرضا جعفریان در گفت وگو با نازک نارنجی، علت اکران نشدن فیلم «مصلحت» و مشکلاتی را که مانع از اکران آن می شود، اظهار کرد: اگرچه بحث هایی درباره این فیلم وجود دارد که برخی نهادها نکاتی را در این باره دارند، اما مشکل اینجاست که هیچ چیز خاصی در مورد نمایش فیلم وجود ندارد، زیرا مجوز نمایش آن قبلا صادر شده است.

وی با بیان اینکه مشکل ما زمان و تقویم اکران است، افزود: با توجه به شرایط کرونا، بسیاری از فیلم ها در نوبت اکران در سینما هستند و برخی آثار در حوزه هنری نیز به دلیل این که باید با مناسبت ها یا زمان بندی گروه و شرایطی که در شورای صنفی و فضا وجود دارد، اکران های مختلفی وجود دارد، قرار می گیرند، الزاماتی وجود دارد.

رئیس سازمان سینمایی در حوزه هنری گفت: به عنوان مثال اگر فیلم آماده ای داریم که به وقایع تیرماه 1360 می پردازد، باید در تیرماه اکران شود و فیلم مناسب کودک و نوجوان باید. در ماه اکتبر منتشر خواهد شد. بنابراین با توجه به تقویمی که پنج یا شش فیلم در نوبت اکران در ۲ تا ۳ سال آینده هستند، این آثار در اولویت اکران عمومی قرار دارند. بر این اساس فیلم «مصلحت» به موقع اکران نشده است.

جعفریان خاطرنشان کرد: البته موارد و ملاحظاتی از سوی برخی نهادها درباره فیلم مصلحت نظام وجود دارد که در حیطه اختیارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سینما نیست، اما در رایزنی های انجام شده موضوع یا مشکل خاصی وجود ندارد. برای اکران فیلم مصلحت.

مشکلی برای غربالگری وجود ندارد

«کمپ سری نصرت» و «مطی خان» در حوزه هنری ساخته می شوند

وی با اشاره به روش کنونی حوزه هنری برای ساخت فیلم و سریال گفت: در شرایط فعلی به نظر نمی رسد اولویت بندی کار در حوزه مسائل خاصی داشته باشد و فقط می خواهیم به این موضوع بپردازیم. . می توان آن را بر اساس خط مشی مربوط به حوزه موضوعات و موضوعاتی که واجد شرایط فیلمبرداری هستند تعیین کرد.

رئیس سازمان سینمایی در حوزه هنری با بیان اینکه به عنوان نمونه اقتباس از کتاب های انتشارات سوره آنلاین در حوزه هنری یکی از خط مشی های ما است، گفت: این موضوع به عنوان نمونه ای از اقتباس از کتاب های سوره آنلاین در حوزه هنری است. همچنین سریال متی خان را از روی یک اثر مکتوب در فضایی حماسی و قهرمانانه اقتباس کردیم و در حال تولید است. علاوه بر این موارد، در فضای سینما نیز موضوعات مربوط به قهرمانان ملی مانند فیلم حناس یا موضوعات برگرفته از تاریخ شفاهی را با بازخوانی هویت ملی ایرانی اسلامی ادامه می دهیم.

جعفریان افزود: شکل گیری ساخت فیلم، سریال و انیمیشن در حوزه هنری سیاستی از بالا به پایین، مستقیم و غیرتعاملی نیست. در صورت وجود ایده و پروژه ای در چارچوب هویت حوزه هنری – که در یک نگاه مشخص است – با سابقه فیلمساز، هزینه تولید و نسبت آن با سایر کارهای انجام شده در این حوزه. در هنر، موضوع مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد و همه جوانب را در کنار هم در نظر می گیریم و سپس به مرحله تولید می رسیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا