اجتماعی

اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش از اوایل هفته آینده

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش درباره زمان اعلام نتایج نهایی داوطلبان آزمون استخدامی آموزش و پرورش گفت: امتحانات آموزش و پرورش به پایان رسیده و از ابتدای آینده نتایج نهایی پذیرفته شدگان اعلام می شود. هفته از طریق سایت سازمان سنجش.

نازک نارنجی گفتصادق ستاری فرد با حضور در شبکه افق درباره زمان اعلام نتایج نهایی پذیرفته شدگان آموزش و پرورش در آزمون استخدامی گفت: آزمون های آموزش و پرورش به پایان رسیده و نتایج آخرین متقاضی اعلام می شود. از ابتدای هفته آینده از طریق سایت سازمان سنجش

وی همچنین درباره طرح توزیع بسته ایمنی غذایی دانش آموزان توضیح داد و گفت: سلامت دانش آموزان موضوعی جدی است. طرح بسته امنیت غذایی دانش آموزان با نام باغ از پایان سال تحصیلی گذشته در دو استان به صورت پایلوت اجرا شد و 75 هزار دانش آموز تحت پوشش قرار گرفتند.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش افزود: در مهرماه این طرح را برای سه تا پنج میلیون دانش آموز در مناطق محروم، روستایی، عشایری و مرزی اجرا می کنیم.

ستاری فرد با بیان اینکه از سال 1388 تغذیه دانش آموزان به تدریج در آموزش و پرورش کنار گذاشته شد و با حمایت دولت و مجلس اعتبار خوبی برای این امر پیش بینی شده است، گفت: نیازمند حمایت و نهادهای انقلابی هستیم که بتوانند Designed and assisted را نیز وارد کنید. از یک منطقه 1150 میلیارد تومان و از ناحیه دیگر نزدیک به 800 میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده و دانش آموزان نیازمند در همه استان ها تحت پوشش قرار می گیرند.

وی ادامه داد: برای ارائه بسته غذایی کامل به دانش آموزان حداقل سه تا چهار هزار میلیارد تومان نیاز است. امیدواریم در سال آینده این برنامه بر اساس قانون برنامه هفتم توسعه منابع پیش بینی و پایدار به تصویب برسد.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش افزود: تغذیه دانش آموزان نقش مستقیمی در ایجاد موقعیت مناسب یادگیری دانش آموزان دارد و به رشد علمی و جسمانی دانش آموزان کمک می کند و می تواند بستر مناسبی برای برقراری عدالت در آموزش و پرورش باشد. امیدواریم این حمایت ها در تخصیص بودجه ادامه داشته باشد.

ستاری فرد با اشاره به اینکه این بسته ها در طول سال تحصیلی دو تا سه بار در هفته توزیع می شود، گفت: این بسته شامل شیر غنی شده با ویتامین D و نان غنی شده با روی است. علاوه بر این موارد، سعی داریم از ریزمغذی ها به ویژه برای دانش آموزان دختر مقطع ابتدایی و متوسطه اول استفاده کنیم. در سال های اخیر تمرکز بیشتر بر روی چاقی بوده است، در حالی که سوء تغذیه، تغذیه نامناسب و تغذیه ناکافی نیز باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا