ورزشی

رایزنی برخی اعضای هیئت اجرایی برای کارشناس خبره شدن! – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، نشست اعضای کمیته ملی المپیک و هیات اجرایی کمیته ملی المپیک در شرایطی روز یکشنبه برگزار می شود که بیشترین تعداد معارفه ۵ نفر از اعضای متخصص خبره مجمع کمیته است. مهم و شاید تنها دستورالعمل

انتصاب کارشناس از این جهت حائز اهمیت است که این افراد می توانند به عنوان اعضای دارای حق رای در مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک حاضر شوند و حتی کاندیدای یکی از کرسی های هیات مدیره و هیات اجرایی باشند. . در واقع این موضوع بهترین راه برای افرادی است که به دلایلی مانند بازنشستگی یا اتمام دوره، هیچ فدراسیون و نماینده ای را مدیریت نمی کنند و در مجمع کمیته ملی المپیک حضور ندارند.

همین موضوع باعث شد تا با رایزنی هایی با برخی از اعضای هیات اجرایی کمیته ملی المپیک، موافقت رئیس این کمیته برای معرفی به عنوان کارشناس جلب شود. افرادی مانند مجید شعیشه، مجید کیهانی، سید عبدی افتخاری و علی دادگر که اکنون اعضای هیات اجرایی هستند، امروز در جلسه کمیته ملی المپیک حضور یافتند و با سیدصالح امیری گفت و گو کردند تا از وی برای کارشناس شدن مجوز بگیرند زیرا نمی توانند. در انتخابات آتی شرکت کنند زیرا صندلی ریاست فدراسیون ها را ندارند.

البته مشخص نیست نتیجه رایزنی و مذاکره چه تاثیری بر جلسه یکشنبه هیات اجرایی و خروجی آن خواهد داشت اما ممکن است نهایی شدن کارشناسان خبره را به تاخیر بیندازد.

بر اساس قانون کمیته ملی المپیک 5 نفر از اعضای مجمع این کمیته کارشناس هستند. این کارشناسان با پیشنهاد رئیس کمیته و تصویب هیئت اجرایی تعیین می شوند.

جلسه هیات اجرایی کمیته ملی المپیک امروز یکشنبه از ساعت 10 آغاز می شود.

دکمه بازگشت به بالا