اجتماعی

زمین‌لرزه ۵.۸ ریشتری در هرمزگان/ اعزام تیم‌های ارزیاب

سخنگوی سازمان اورژانس کشور با اشاره به وقوع زمین لرزه های 5.7 و 5.8 ریشتری در منطقه بندر خمر استان هرمزگان از اعزام دو تیم ارزیاب به محل خبر داد.

مجتبی خالدی در گفت وگو با نازک نارنجی، اظهار کرد: حوالی ساعت 20:37 امروز زمین لرزه ای به بزرگی 5.7 ریشتر در مرز خلیج فارس، هرمزگان و جزیره قشم بندر خمر را لرزاند و دقایقی پیش حوالی ساعت 20: 00 ساعت 39:39 زلزله ای به بزرگی 5.8 ریشتر برای دومین بار در همین محل رخ داد.

خالدی با بیان اینکه این زمین لرزه 5.7 در عمق 10 کیلومتری و زمین لرزه 5.8 در عمق 9 کیلومتری زمین رخ داده است، اظهار داشت: دو تیم ارزیاب برای بررسی خسارات احتمالی زلزله به محل اعزام شدند.

همچنین مهدی ولی پور رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: در پی وقوع دو زمین لرزه به بزرگی 5.7 و 5.8 ریشتر که منطقه بندرخمر در استان هرمزگان را لرزاند. حدود ساعت 20:37 و 20:39 امروز. تیم های ارزیابی به منطقه اعزام شده اند.

رئیس سازمان امداد هلال احمر ادامه داد: با توجه به عمق و شدت زلزله بلافاصله با مسئولان روستا تماس گرفته شد و با توجه به مختصات مرکز زلزله، تیم های ارزیاب برای ارزیابی و امدادرسانی به حادثه دیدگان اعزام شدند.

مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور پس از دو ساعت وقوع دو زمین لرزه به بزرگی 5.8 و 5.7 ریشتر در استان هرمزگان گفت: 10 تیم ارزیاب و پنج تیم واکنش سریع به مناطق زلزله زده اعزام شدند. .

وی ادامه داد: تمامی مراکز اورژانس استان نیز در حالت آماده باش هستند و به بیمارستان ها و مراکز درمانی و بهداشتی شهرستان های بندرعباس نیز اطلاع رسانی شده است.

اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد

دکمه بازگشت به بالا