ورزشی

باشگاه کلن آلمان خواستار حذف تیم های بلاروسی از سوی یوفا شد

به گزارش شفاف و به نقل از یورو نیوز، باشگاه کلن آلمان درخواست کرده است که تیم های بلاروسی از تمامی رقابت های اروپایی در فصل آینده حذف شود. باشگاه بوندسلیگا که این فصل در لیگ کنفرانس اروپا بازی می کند، از یوفا درخواست کرد که به تیم های بلاروسی اجازه حضور در لیگ کنفرانس اروپا را ندهد.

یوفا ماه گذشته اعلام کرد که تیم های ملی و باشگاهی روسیه «تا اطلاع ثانوی» از شرکت در مسابقاتی که توسط این سازمان ها برگزار می شود، محروم شدند.

هیئت مدیره و مدیریت تیم کلن آلمان در نامه ای به الکساندر چفرین، رئیس یوفا، خواستار رعایت توصیه کمیته بین المللی المپیک برای حذف تیم های بلاروس از تمامی رقابت های اروپایی شد.

اتحادیه فوتبال روسیه اعتراض خود را به محرومیت فیفا و یوفا در دادگاه حکمیت ورزشی در سوئیس آغاز کرد، اما دادگاه جهانی داوری ورزش تصمیم فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) و یوفا برای ممنوعیت فوتبال ملی روسیه را تایید کرد. باشگاه ها و تیم های شرکت کننده در مسابقات.

هر دو نهاد حاکمیتی تیم های روسی را از حضور در مسابقات باشگاهی و بین المللی تا اطلاع ثانوی محروم کرده و آنها را از ورود به جام جهانی 2022 و یورو زنان 2022 منع کرده اند. حذف روسیه از لیگ قهرمانان مردان به این معناست که سلتیک و رنجرز اسکاتلندی برای جانشینی زنیت سن پترزبورگ در مرحله گروهی بعدی رقابت خواهند کرد.

همچنین کمیته اجرایی یوفا اعلام کرد که پیشنهاد اتحادیه فوتبال روسیه برای میزبانی یورو 2028 یا یورو 2032 رد خواهد شد و این پیشنهادات پذیرفته نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا