استان ها

آیا گلودرد دقیق‌ترین نشانه ابتلا به کرونا است؟

آیا گلودرد مناسب ترین علامت کرونا است؟

در گذشته علائمی مانند تب یا از دست دادن بویایی به عنوان علائم اصلی کرونا در نظر گرفته می شد، اما اکنون همه این علائم تغییر کرده و گلودرد یکی از علائم گزارش شده کووید است.

به گزارش بارنا؛ بر اساس آخرین داده ها، گلودرد ممکن است علامت اصلی باشد که نشان می دهد فرد به کووید آلوده شده است. نتایج بررسی ثبت علائم کووید زونی نشان داد که شایع ترین علامت بعدی سردرد و بثورات بینی است. سایر علائم رایج عبارتند از: سرفه، گرفتگی صدا، عطسه، خستگی و دردهای عضلانی.

پروفسور تیم اسپکتور، یکی از بنیانگذاران علم زوئی و دانشمند ارشد مطالعات بهداشتی، ویروس کرونا را ویروسی توصیف می کند که هنوز در انسان شایع است.

وی بیان کرد: این ویروس به حدی در گردش است که اگر فردی اکنون علائمی شبیه سرماخوردگی داشته باشد، احتمال ابتلا به کووید تقریبا 2 برابر بیشتر از دیگری است.

به گفته پروفسور اسپکتور: در حال حاضر انواع مختلفی از کووید وجود دارد مانند زیر سویه های Amicron BA.2، BA.4 و BA.5. با چنین تنوعی، حتی کسانی که به طور کامل واکسینه شده اند و کسانی که عفونت های قبلی را تجربه کرده اند، هنوز هم می توانند به کووید مبتلا شوند.

در حال حاضر، تعداد قربانیان کووید در بریتانیا از 200 هزار نفر فراتر رفته است. بریتانیا دارای نرخ مرگ و میر 2689 نفر در هر میلیون نفر است که آن را به یکی از کشورهای اروپایی بدل می کند که به شدت آسیب دیده است. این کشور نسبت به اسپانیا، فرانسه و آلمان نرخ مرگ و میر بالاتری دارد.

فرستاده ویژه سازمان جهانی بهداشت، دکتر. دیوید نابارو در مورد ظرفیت جهش ویروس کرونا توضیح می دهد. این ویروس “بیش از حد باهوش” است.

وی گفت: این ویروس همیشه قادر به رشد و تغییر است و دلیل افزایش آلودگی ها نیز همین تغییر ویروس است. این ویروس به سرعت در حال تکامل است تا به سیستم دفاعی بدن ما نفوذ کند، بنابراین تعداد سویه ها در حال افزایش است.

در حال حاضر 20 علامت شایع کووید و بخشی از هر کدام شامل گلودرد با 58 درصد، سردرد با 49 درصد، انسداد بینی با 40 درصد، سرفه بدون خلط با 40 درصد، آبریزش بینی با 40 درصد، سرفه همراه با خلط با 37 درصد، صدا. غرور با 35 درصد، عطسه با 32 درصد، خستگی با 27 درصد، دردهای عضلانی با 25 درصد، سبکی سر با 18 درصد، تورم غدد گردن با 15 درصد، درد چشم با 14 درصد، تغییر حس بویایی با 13 درصد، حس سفتی قفسه سینه 13 درصد، تب 13 درصد، لرزش 12 درصد، خستگی تنفسی در 11 درصد، درد گوش در 11 درصد و از دست دادن بویایی در 10 درصد گزارش شده است.

این ارقام بر اساس ارزیابی وضعیت 17500 نفر است که نتایج آزمایش آنها در روز دوشنبه 11 جولای 2022 مثبت بوده است.

دکمه بازگشت به بالا