ورزشی

نقش واقعه غدیر خم در سرنوشت مسیر اسلام

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از بیرجند، حجت الاسلام محمد حاجی زاده در نشست اتاق فکر با موضوع «مهدویت در آیینه غدیر» که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند برگزار شد، گفت: غدیر واقعه خم نقش تعیین کننده ای در تعیین مسیر آینده اسلام داشت. چون این ادامه راه پیامبر بود و رسول گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) در روز عید غدیر، حضرت علی (علیه السلام) را به عنوان وارث و وارث خود برگزید و در واقع مهمترین امر را به جا آورد. رسالت نبوت اوست و به همین دلیل این واقعه بزرگ اهمیت زیادی دارد.

عید غدیر با همت جمهوری اسلامی ایران به جایگاه واقعی خود رسیده است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی همچنین گفت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، عید غدیر که برترین و عالی ترین عید است، به جایگاه واقعی خود نزدیک می شود و سازمان آزاد اسلامی نیز به جایگاه واقعی خود نزدیک می شود. دانشگاه در چند سال اخیر به ترویج و تعمیق آموزه های دانشگاه آزاد اسلامی توجه و توجه ویژه ای داشته است و دارای اعتقادات معنوی و دینی مشترکی است.

سید حسن هاشمی پیگیری مسئولین دانشگاه در مسائل معنوی، دینی، اخلاقی، تربیتی و ابلاغ سند تحول و کارآمدی دانشگاه را بر اساس بیانیه بسیار مهم گام دوم انقلاب نیز ترویج کرد. در بیانیه آموزش اجتماعی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در سال جاری و در ابتدای ورود به پنجمین دهه فعالیت خود دومین رویداد ملی با عنوان «دوران امید» را با حضور 3 هزار شرکت فناوری خلاق برگزار می کند. . ، زیرساخت های تحقیقاتی و ایده ها و استارت آپ ها. دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند با عنایت الهی و تلاش خالصانه اساتید، کارکنان و مسئولان و تلاش و روشنگری دانشجویان و فارغ التحصیلان به یکی از جامع ترین و معتبرترین مؤسسات در سطح ملی و بین المللی تبدیل شده است.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی با 35 رشته دکتری ویژه و بیش از 200 رشته در مقاطع کارشناسی ارشد، کاردانی و کارشناسی به گزینه مطلوبی برای متقاضیان تحصیلات عالی تبدیل شده است. این دانشگاه از آنجا که این دانشگاه نقش و سهم مؤثری در روند شتاب بخشی به پیشرفت علمی کشور دارد، با فرهنگ، دانش و برنامه های معنادار خود، مجدانه در تبیین دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و توسعه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش می کند. آموزه های مکتب وحی، و توجه ویژه ای به ظهور گام دوم انقلاب داشت.

عید غدیر نقطه عطفی در تاریخ تحولات اجتماعی و سیاسی جامعه مسلمانان است

کارشناس شبکه جهانی ولی عصر (عج) همچنین بیان کرد: در روز عید غدیر خم از طریق رسول گرامی اسلام حضرت مولای متقیان امیرالمومنین علی (ع) به مسلمانان ابلاغ شد. خاتمی – مربت محمد مصطفی (ص).

علی شریفی با تشریح احادیث و روایاتی که منابع معتبر شیعه و سنی در این باره ذکر کرده اند و با استناد به آیه مبعث و ختم قرآن کریم گفت: عید غدیر تحولی در تاریخ تحولات اجتماعی و سیاسی کشور است. جامعه مسلمانان است و ادامه خط نبوت به شمار می رود. اساساً اکمال دین خود حجت خداست و در واقعه غدیر، نقش امت اسلامی در عرصه هدایت و حکومت مشخص شد.

وی به سوالات حاضران در جلسه پاسخ داد و تاکید کرد: باید مراقب باشیم که دشمنان و مخالفان با ایجاد شبهات کاذب باعث سقوط ایمان نشوند.

انتهای پیام/4121/4062/

دکمه بازگشت به بالا