اجتماعی

زندگی ۸۵۰۰ کودک بدسرپرست و بی‌سرپرست در مراکز شبه‌خانواده

نازک نارنجی/گلستان نماینده مردم نهاد فرهنگی و اجتماعی کشور از زندگی نزدیک به 8500 کودک بدسرپرست و بد سرپرست در مراکز شبه خانواده خبر داد.

محمد نصیری امشب سه شنبه 7 تیرماه در مراسم افتتاح دومین مرکز قرنطینه شبه خانواده کشور در گلستان گفت: 25 هزار کودک بدسرپرست و بدسرپرست تحت مراقبت سازمان بهزیستی کشور هستند که بیش از 17 هزار کودک در زندگی جایگزین به سر می برند. خانواده ها. آنها در واقع به ما وابسته اند، اما با یکی از اقوام خود مانند عمو، خاله و غیره زندگی می کنند.

وی با بیان اینکه بر کودکانی که در خانواده های جایگزین زندگی می کنند نظارت خواهیم کرد تا الگوی آموزشی مناسب برای آنها اجرا شود، تصریح کرد: حمایت های مالی برای حفظ این کودکان در اطراف خانواده و اغلب زندگی آنها انجام می دهیم، محیط بهتر از زندگی گروهی است. با سایر کودکان در مراکز و محیط های خارج از خانواده.

نماینده امور فرهنگی و اجتماعی بهزیستی کشور از زندگی نزدیک به هشت هزار و 500 کودک بدسرپرست و بدسرپرست در مراکز شبه خانواده خبر داد و یادآور شد: این مراکز بر اساس نامش شبه خانواده هستند و با نگاه کردن به نگاه و لبخند کودکان بر روی صورت آنها میزان رضایت آنها از مراکز شبه خانواده کاملا مشخص است.

نصیری با بیان اینکه دومین مرکز قرنطینه شبه خانواده کشور از امروز اجرا شده است، گفت: امیدوارم با عشق و علاقه ای که در کشورمان هست در عید غدیر سال آینده این 8 هزار کودک در مراکز شبه خانواده به کمترین حد ممکن برسند. سطح و برخی از این کودکان به کانون خانواده باز می گردند. خانواده ای که صلاحیت های عمومی آن مورد تایید و زیر نظر مجموعه ها و موسسات دلسوز است.

وی با بیان اینکه اورژانس اجتماعی اورژانس خانواده است، گفت: اگر کودک در یک زمان مشکلات و خاطرات تلخی در اطراف خانواده داشته باشد وظیفه ما در اورژانس اجتماعی این است که در یک زمان و در جهت اصلاح کودک را از این خانواده جدا کنیم. و برای بهبود آن خانواده گام برخواهیم داشت و مهم ترین مسئله ما این است که کانون خانواده را حتی تک والد نگه داریم و فرزند را به آنها بسپاریم زیرا بهترین الگو، الگوی بازگشت فرزند به کانون خانواده است.

نماینده فعالیت های فرهنگی و اجتماعی بهزیستی کشور می گوید: اورژانس اجتماعی در گذشته بر اساس مراحل قضایی به کودکان آسیب دیده در مراکز شبه خانواده تکیه می کرد و ورود این دسته از کودکان به مراکز شبه خانواده و آنها خروج از این مراکز مشکل ساز است. دلیلش این است که مراکز قرنطینه در تهران راه اندازی می شود و در این مدل کودک برای اطلاع از کارهای خانه وارد مراکز قرنطینه می شود و مهمتر از قرنطینه گروه حمایتی است که در آن مرکز به دنبال گزینه اول یعنی. به خانواده بازگردد و ظرف مدت 20 روز تا حداکثر دو ماه برای کودک برنامه ریزی شده و در صورت نتیجه نگرفتن کودک به مراکز شبه خانواده و مانند آن منتقل می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا