اجتماعی

اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات زلزله در استان‌های خوزستان و چهارمحال و بختیاری

در جلسه بعد از ظهر امروز یکشنبه (5 تیرماه) هیئت دولت به ریاست آیت الله دکتر. اعطای تسهیلات بانکی برای جبران خسارات زلزله در استان های خوزستان، چهارمحال و بختیاری.

به گزارش نازک نارنجی، با تصویب هیات وزیران، مبلغ 528 میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبار مذکور برای جبران خسارات ناشی از زلزله شهرستان اندیکا در استان خوزستان اختصاص یافته است. 645 میلیارد و 920 میلیون ریال نیز برای جبران خسارات وارده در شهرستان های کوهرنگ، چهارمحال و بختیاری اختصاص یافت.
اعتبارات فوق شامل کمک های بلاعوض برای احداث واحدهای مسکونی شهری و روستایی، کمک های بلاعوض برای تعمیر واحدهای مسکونی شهری، روستایی و تجاری آسیب دیده و تامین معیشت آنها، کمک بلاعوض برای احداث واحدهای مسکونی حیوانات و حمایت و هزینه آواربرداری و پروژه می باشد. خدمات مدیریتی.

همچنین دولت برای جبران خسارات ناشی از زلزله در شهرهای مذکور مبلغ یک میلیون و 234 میلیارد و 400 میلیون ریال تسهیلات بانکی کوتاه مدت (820 میلیارد ریال برای شهر اندیکا در استان خوزستان و مبلغ 414 میلیارد و 400 ریال تسهیلات بانکی در نظر گرفته است. میلیون ریال برای شهرستان های کوهرنگ، چهارمحال و بختیاری) با سود شهری 5 درصد و سود روستایی 4 درصد و مهلت بازپرداخت 15 ساله (سه سال مشارکت مدنی و 12 سال فروش اقساطی).
همچنین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موظف است هر سه ماه یکبار گزارش عملکرد این مصوبه را به همراه مدیریت فنی و اجرایی روند ساخت به سازمان برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال کند.

دولت برای جبران خسارات ناشی از سیل در چهار ولایت کشور موافقت کرده است.

هیات دولت با اختصاص یک میلیارد و 640 میلیون و 100 میلیون ریال به عنوان هزینه برای جبران خسارات ناشی از سیل دی ماه سال 1400 در استان های هرمزگان، فارس، کرمان و سیستان و بلوچستان موافقت کرد.
بر این اساس مبلغ 115 میلیارد و 925 میلیون ریال برای شهرداری های استان هرمزگان، مبلغ 214 میلیارد و 425 میلیون ریال برای استان فارس، مبلغ 173 میلیارد و 250 میلیون ریال برای استان کرمان و مبلغ 570 میلیارد و 500 میلیون ریال برای استان سیستان و بلوچستان توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تامین شد تا طبق ضوابط و مقررات هزینه شود.
همچنین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موظف است ظرف مدت 3 ماه گزارش عملکرد این تصویب نامه را به سازمان های برنامه و بودجه کشور ارسال و نسبت به مدیریت بحران کشور اقدام کند.

موافقت دولت برای تخصیص اعتبار برای اجرای طرح های پیشگیری از بلایای طبیعی در استان اردبیل

همچنین با تصویب هیات وزیران مبلغ 400 میلیارد ریال در قالب تملک دارایی های سرمایه ای برای اجرای طرح های پیشگیری از مخاطرات طبیعی برای ساخت و ساز و مرمت سیلاب ها و تاسیسات و پل های شهری در نظر گرفته شده است. شهرستان های اردبیل، نمین، نیر و سرعین در استان اردبیل. .
همچنین سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل موظف است هر 3 ماه یکبار گزارش عملکرد این مصوبه را به سازمان های برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال کند.

تصویب تخصیص تسهیلات بانکی برای جبران خسارت سیل در بندر امام خمینی

با پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و تصویب دولت مبلغ سه هزار و 221 میلیارد و 400 میلیون ریال هزینه اعتبار و تملک دارایی های سرمایه ای برای ساخت و ساز همچنین در قسمت های آسیب دیده ناشی از سیل. و آبگرفتگی غیررسمی و مناطق آسیب دیده شهرستان بندر امام خمینی (ره) در استان خوزستان تعیین تکلیف شد.
همچنین مبلغ 7 هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات بانکی کوتاه مدت (با سود و کارمزد 5 درصد به شهرداری و بازپرداخت 15 ساله شامل دوره مشارکت 3 ساله عمرانی و دوره نصب 12 ساله) به منظور. بازسازی مناطق مسکونی آسیب دیده از سیل و مناطق سیل زده به شهرک بندری امام خمینی (ره) پرداخت می شود و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز موظف است هر 3 ماه یکبار گزارش عملکرد این مصوبه را به کشور ارسال کند. برنامه و سازمان ها در خصوص بودجه و مدیریت بحران به همراه مدیریت فنی و اجرایی فرآیند بازسازی.

گزارش وزارتخانه های میراث فرهنگی و گردشگری و ظرفیت های توسعه ای در شهرهای آبادان و خرمشهر

در جلسه امروز هیات دولت و وزارتخانه های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و کشور گزارشی از ظرفیت های گردشگری و توسعه در دو شهرداری آبادان و خرمشهر در هیات وزیران ارائه کردند.

اصلاح آیین نامه اجرایی تعیین رشته و شرایط پرداخت شهریه دانشجویی ایثارگران

هیأت وزیران به منظور جلب نظر شورای اسلامی و رفع ایراد در خصوص آیین نامه اجرایی تبصره ماده (66) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، موضوع تعیین رشته های مورد نیاز در مطالعه را مورد بررسی قرار داد. ، نوع، میزان و شرایط پرداخت شهریه به دانشجویان با پیشنهاد معاون حقوقی رئیس جمهور با اصلاح این آیین نامه موافقت کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا