ورزشی

حدادی، دست نیافتنی‌ شد! – نازک نارنجی

اسطوره بسکتبال ایران و آسیا در جام ملت های آسیا به رکورد بیش از 800 امتیاز دست یافت.

به گزارش نازک نارنجی، امروز (چهارشنبه) 31 تیر 1401 در حالی که تیم ملی بسکتبال ایران در اولین دیدار خود در جام ملت های آسیا 2022 مقابل اندونزی با نتیجه 67 بر 80 پیروز شد، حامد حدادی اسطوره بسکتبال ایران توانست رکوردی تاریخی به نام خود ثبت کند. در بسکتبال آسیا به نام خود ثبت نام کنید

حدادی 37 ساله که هشتمین حضور خود در جام ملت های آسیا و رکورددار این رشته را در کارنامه دارد، با کسب 11 امتیاز در دیدار با سوریه به رکورد مثبت 800 امتیازی در جام ملت های آسیا دست یافت تا آمار تکان دهنده ای را رقم بزند. نام او را ثبت کنید که مورد توجه فدراسیون جهانی (فیبا) نیز قرار گرفت.

فیبا در این باره نوشت: وقتی با حدادی صحبت کردیم خودش هم باور نمی کرد هشتمین حضورش در جام ملت های آسیا را تجربه کند. سفری طولانی که از تورنمنت 2005 قطر شروع شد. حدادی در این 8 فصل 3 عنوان قهرمانی با ایران کسب کرده است.

همچنین آنها تنها تیمی بودند که از سال 1999 تا 2005 در دو دوره متوالی (2007 و 2009) عنوان قهرمانی را به دست آوردند. 56-79 مقابل استرالیا. استرالیا در آن سال برای اولین بار وارد قاره آسیا شد.

حامد حدادی، اسطوره بسکتبال ایران و آسیا در سایت فیبا صحبت کرد:

حدادی دست نیافتنی شده!

– “این فصل هشتم من است؟ واقعاً نمی دانم. من افتخار می کنم که برای کشورم بازی می کنم.” هر زمان که کشورم بخواهد، آماده بازی برای مردمم در خانه هستم و فقط می خواهم خوشحال باشم “

– “تیم های زیادی در این مسابقات تغییر کرده اند.”

-“شخصاً دوست دارم همیشه بازی کنم و در مورد هر تورنمنتی هیجان زده هستم. (حدادی 20 ریباند مقابل سوریه دارد) تمام تلاشم را می کنم تا در هر بازی بجنگم و با 100 درصد قدرت وارد بازی شوم. سعی می کنم به خودم فشار بیاورم. هم تیمی ها به جلو می روند تا بتوانند بهتر دفاع کنند و حمله کنند. من کمی مسن هستم و به بازیکنان جوان نیاز دارم که مرا جلو ببرند و به من کمک کنند. البته این کمک زیادی کرد. آنها اکنون در بازی هستند.”

-“بچه ها با دیدن بازی های زیاد یاد می گیرند و در بازی های خوب و بزرگ هستند. به نظر من حضور بازیکنان جوان در چنین تورنمنتی خوب است. نهمین فصل او یا نه؟) من شخصاً نمی دانم برای جام ملت های بعدی آماده هستم یا نه، اما هر بار که برای کشورم بازی می کنم احساس غرور می کنم و می بینیم که چه اتفاقی می افتد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا