حوادث

کشف ۶ هزار تن کالای احتکاری و دستگیری ۵۵۳ متهم

امین فرمانده پلیس امنیت اقتصادی فراجا از کشف بیش از 6 هزار تن انواع اقلام اساسی مخفی و دستگیری 553 متهم در هفته گذشته در کشور خبر داد.

به گزارش نازک نارنجی، سردار غلامرضا رضاییان در تشریح جزئیات این خبر گفت: با توجه به پنهان کاری سوداگران و امتناع از تامین کالاهای اساسی و اقلام مورد نیاز مردم برای دستیابی به سود کلان، اجرای طرح مبارزه با قاچاق، احتکار و مزاحمت. باید برنامه ها تشدید شود. تولید و توزیع محصولات اساسی و معیشتی در کشور به صورت جدی در حال انجام است.

وی با بیان تحلیل هایی در حوزه جریان فعالیت های اقتصادی و نظام عرضه و تقاضای اقلام اساسی و معیشتی در کشور، افزود: کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی طی هفته گذشته 2 هزار و 857 گروه مشترک از 3 هزار و 651 مرکز ذخیره و توزیع تشکیل دادند. و انبارها اقلام و اقلام اصلی مورد بازدید و بررسی قرار گرفت.

فرمانده کمیساریای پلیس امنیت اقتصادی فراجا گفت: در این زمان کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی با اقدامات ویژه پلیسی با معرفی دپو و اختفای اقلام اولیه و ضروری، در بازدید و بازرسی بیش از 6 هزار مورد کشف کردند. تن اقلام اساسی مانند برنج، گندم و آرد، روغن خوراکی، لوازم خانگی، 583555 نوع دارو، بیش از 25000 قوطی نوشیدنی انرژی زا و غیره را کشف کردند.

بر اساس اعلام سایت پلیس، رضائیان با اشاره به اینکه کارشناسان در برآورد اولیه ارزش اقلام و اقلام مکشوفه را بیش از دو هزار میلیارد ریال برآورد کردند، تصریح کرد: در این راستا 301 دستگاه خودرو و 41 محدوده کشف و ضبط شد. . موضوع پلمب شد و 553 متهم پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی و خودروها به پارکینگ اعزام شدند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا