اجتماعی

“کردکوی” شهر بدون کودک کار/ رشد ۴ برابری بودجه شهرداری کردکوی

نازک نارنجی/گلستان شهردار کردکوی با بیان اینکه خوشبختانه یکی از نکات مثبت شهرداری کردکوی از دست دادن کودکان کار است، گفت: کردکوی را می توان شهری بدون کودکان کار و عاری از حضور متکدیان اعلام کرد.

ابراهیم جرهانی در گفت وگو با خبرنگار نازک نارنجی، اظهار کرد: شهر کردکوی در زمینه خدمات شهری و نظافت در وضعیت نابسامانی است که در ابتدای فعالیتم در شهرداری کردکوی، شروع به مناسب سازی در شهر کردم. شرایط خدمات شهری و نظافت و در عین حال نصب المان و کاشت گل و گیاه نیز در دستور کار شهرستان کردکوی قرار می گیرد.

وی از سازمان ساختار داخلی و نیروی انسانی شهرداری کردکوی خبر داد و افزود: متاسفانه شهرداری کردکوی در این زمینه وضعیت بدی دارد، همچنین اتوماسیون اداری در شهرداری کردکوی اجرا می شود که سلامت سیستم اداری را افزایش می دهد و شهروندان می توانند مراجعه کنند. به بخش مورد نظر می توانند به راحتی کار خود را انجام دهند.

شهردار کردکی با بیان اینکه برای اجرای پروژه های شهری نیازسنجی انجام شده تا پروژه ها بر اساس نیاز مردم اجرا و اجرا شود، گفت: نتایج نیازسنجی نشان می دهد که مردم کردکی محدودیت هایی دارند برای تفریح ​​و سرگرمی پس از خدمات شهری و در همین راستا جاده سلامت در قطر بیش از دو کیلومتر ساخته شده و این فضای خوب و استاندارد مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

جرجانی با بیان اینکه وضعیت ترافیکی در برخی مناطق از جمله میدان انگلیسی نامناسب است، تصریح کرد: کردکوی شهری بدون چهار خیابان است و چهار خیابان اول دارای چراغ راهنمایی و رانندگی بوده و در میدان انگلیسی کردکوی امکانات لازم ساخته شده است. باز توسط کوردکوی.

وی با بیان اینکه ساخت خانه های فرهنگی از اقدامات ما در کردکوی است، گفت: در این راستا خانه فرهنگی جوانان در کردکوی احداث شد و ساخت دومین خانه فرهنگی نیز ادامه یافت.

شهردار کردکوی بودجه شهرداری کردکوی در سال 1400 را 25 میلیارد تومان دانست که در زمان ورودم حدود 10 میلیارد تومان آن محقق شد و خاطرنشان کرد: با تلاش همکاران، بودجه شهرداری کردکوی به 32 رسید. میلیارد تومان در سال گذشته و هفت میلیارد تومان بیش از تعهد عمل کرده است.

جرجانی با بیان اینکه بیش از 12 میلیارد تومان بدهی شهرداری کردکوی به پیمانکاران و 5 میلیارد تومان تامین اجتماعی را تسویه کرده ایم، تاکید کرد: بودجه شهرداری کردکوی در سال 1401 رشد چهار برابری داشت و به 100 میلیارد تومان رسید که 30 میلیارد آن 30 میلیارد تومان بود. تومان در حوزه سرمایه گذاری است که 71 درصد از بودجه 100 میلیاردی شهرداری کردکوی بودجه عمرانی و 29 درصد بودجه جاری است.

وی بزرگترین نقطه ضعف شهرستان کردکوی را آسفالت برشمرد و گفت: در شهرستان کردکوی 141 هزار متر مربع خیابان کثیف و 160 هزار مترمربع معابر شهری نیاز به روکش دارد و برای بهبود این وضعیت 368 تن قیر وجود دارد. به ما داده شدند. به طور کامل توسط پیمانکار مشخص برای تولید هفت هزار تن آسفالت گرم و 84 تن قیر مربوط به نوسازی شهری نیز برای بهبود وضعیت آسفالت استفاده شد.

شهردار کردکوی افزود: در مجموع امسال 10 هزار تن آسفالت بالای 70 هزار متر مربع در کردکوی داریم که با انباشت هزینه ها به 15 میلیارد تومان می رسد. با این اقدامات، یک سوم معابر شهر آسفالت و بیش از 40 راه روکش و آسفالت می شود.

جرجانی با بیان اینکه پرداخت حقوق پرسنل و نیروها در شهرداری کردکوی به روز شده است، اظهار داشت: خوشبختانه یکی دیگر از نکات مثبت شهرداری کردکوی عدم فعالیت کودک کار است به طوری که می توان این شهر را شهری بدون فرزند اعلام کرد. کارگران همچنین یکی از نقاط مثبت شهر کردکوی است و با حضور در خیابان ها می توان متوجه شد که کردکوی تقریباً خالی از فعالیت متکدیان است.
انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا