اجتماعی

تالاب بین المللی زریوار؛مطالبه اصلی کردستان در حوزه محیط زیست

نازک نارنجی/ کردستان معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان محیط زیست کشور، حفظ و حراست از تالاب بین المللی زریوار را یکی از اولویت های اصلی زیست محیطی استان عنوان کرد.

نورالله مرادی در میز روابط عمومی رئیس جمهور در سفر رئیس جمهور به استان کردستان گفت: حفظ و حراست از این تالاب به عنوان نگینی زیبا در استان کردستان یک الزام جدی است که همه توان و تلاش خود را برای حفاظت از آن به کار می گیریم.

وی تالاب زریوار را اکوسیستمی منحصر به فرد با تنوع زیستی بالا معرفی کرد و تصریح کرد: تیم مدیریت حفاظت محیط زیست کردستان حفظ و احیای تالاب را اولویت و دغدغه اصلی خود قرار داده است.

مرادی ادامه داد: امید است جلسات و کارگروه های ویژه ای در رابطه با تالاب ها تشکیل شود تا جوامع محلی با توجه به توانمندی و مسئولیت اجتماعی خود از این کتاب و کارکردهای کاربردی آن بهره مند شوند.

وی خاطرنشان کرد: وی نقش کودهای زیست محیطی را در کمک به اهداف سازمان محیط زیست یعنی پویایی و احیای تالاب ها مهم ارزیابی کرد.

لازم به ذکر است یکی از مهم ترین اقدامات و پیگیری های اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان تامین آب شرب شهر مریوان با راه اندازی تصفیه خانه سد گاران است که موجب قطع آب می شود. . . از آب برای نوشیدن از کاسه آب در این زمینه.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا