ورزشی

آرش نگهداری، ایمان محمدی و فردین هدایتی به مدال طلا دست یافتند

کشتی جوانان قهرمانی آسیا

آرش مهدی، ایمان محمدی و فردین هدایتی به مدال طلا دست یافتند

نمایندگان کشورمان در نخستین روز رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جوانان آسیا در بحرین موفق به کسب 3 مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز شدند.

به گزارش خبرگزاری نازک نارنجی، رقابت های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی آسیا از امروز با حضور 5 وزن نخست در شهر منامه بحرین برگزار می شود. ۷۷ کیلوگرم و علی عابدی درزی در ۸۷ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

نتایج رقابت های نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 55 کیلوگرم سید آرش در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر پورین از هند را شکست داد. وی در دور دوم مهند حسن از عراق را با نتیجه 8 بر صفر شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. مهدا در این فصل با نتیجه 9 بر صفر مقابل یربول کمالیف از قزاقستان پیروز شد و راهی فینال شد. وی در این دیدار مقابل کورمانبک ژاپاروف از قرقیزستان با نتیجه 9 بر یک پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 63 کیلوگرم ایمان محمدی در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر صباز از قزاقستان را شکست داد. وی در دور بعد و مرحله نیمه نهایی با نتیجه 6 بر 2 حسین الدین اولیمبایف از ازبکستان را پشت سر گذاشت و راهی فینال شد. محمدی در این دیدار رزاق بیشیکف از قرقیزستان را با نتیجه 12 بر 4 شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 77 کیلوگرم که هرازگاهی توسط 7 کشتی گیر در هر دو گروه 4 و 3 اجرا می شد، مسعود کاووسی در دور اول با نتیجه 5 بر صفر ساچین از هندوستان را شکست داد و در دور دوم با این نتیجه عبدی باکر در دور سوم مولدوگاریف از قرقیزستان را با نتیجه 8 بر یک شکست داد و 9 بر صفر مقابل ریکو شیگنو از ژاپن پیروز شد. کاووسی در مرحله نیمه نهایی با نتیجه دو بر یک عمر ساطیف از قزاقستان را شکست داد و به فینال راه یافت. وی در این دیدار مقابل سملندر بابانازاف از ازبکستان با نتیجه 4 بر صفر و یک پنالتی فنی شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن 87 کیلوگرم علیرضا عابدی درزی در دور نخست مقابل ماکسات سایلاو از قزاقستان با نتیجه 10 بر صفر مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در آخرین دیدار راهی دیدار رده بندی شد. عابدی درزی در این دیدار با نتیجه 5 بر 3 جنیش ژومابکوف از قرقیزستان را شکست داد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن 130 کیلوگرم که هرازگاهی با 7 کشتی گیر در دو گروه 4 و 3 نفره اجرا می شد، فردین هدایتی در دو دوئل با نتایج 8 بر صفر و 10 بر 2 مقابل تموربک نسیم اف از ازبکستان به برتری رسید. به مرحله نیمه نهایی وی در این فصل با نتیجه 9 بر صفر مقابل جون هو پارک از کره جنوبی به برتری رسید و به فینال راه یافت. هدایتی در آخرین دیدار با نتیجه 9 بر یک تیموربک نسیم از آبخازیا را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

رقابت های اوزان 60، 67، 72، 82 و 97 کیلوگرم فردا (چهارشنبه) برگزار می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا