حوادث

پیشنهاد پرداخت ۳۱۰ میلیون به زلزله‌زدگان هرمزگان

معاون مسکن و بازسازی روستایی بنیاد مسکن گفت: پیشنهاد می کنیم 250 میلیون تومان برای بازسازی واحدهای مسکونی شهری تخریب شده در زلزله هرمزگان و 60 میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت کنیم. محل را فرستادیم.

مجید جودی در گفت وگو با نازک نارنجی، اظهار کرد: ارزیابی خسارات زلزله هرمزگان در روزهای اخیر به پایان رسیده است که 1197 واحد ساختمانی و 147 واحد تعمیراتی است. با توجه به اینکه اکثر واحدها مقاوم نیستند، تعداد ساخت و سازها زیاد است.

وی افزود: آواربرداری را هم اکنون آغاز کرده ایم و قبل از تصویب تاسیسات دولت، ساخت واحدها را آغاز می کنیم. سیمان، میلگرد و مصالح را برای بازسازی به منطقه فرستادیم و منتظر تایید وام نبودیم. پس از تصویب وام ها و کمک های بلاعوض توسط دولت، سرعت آن افزایش خواهد یافت. ما قبلاً مواد را در اختیار مردم گذاشته ایم تا کار را شروع کنند.

معاون مسکن و بازسازی روستایی بنیاد مسکن درباره تعداد تسهیلات واحدهای زلزله زده گفت: پیشنهاد ما برای واحدهای مسکونی شهری وام 250 میلیون تومانی و کمک بلاعوض 60 میلیون تومانی است. همچنین پیشنهاد بازپرداخت وام 200 میلیون تومانی و 60 میلیون تومانی بلاعوض واحدهای روستایی را داریم.

جودی اسکان موقت را منوط به مصوبه دولت دانست و گفت: هنوز تصمیم خاصی در خصوص اسکان موقت گرفته نشده است. البته چادر با کولر در اختیار زلزله زدگان قرار می دهیم اما با توجه به گرمای منطقه، اسکان موقت قابل تامل است.

بنابراین گزارش زلزله 6.1 ریشتری در ساعت 2:02 بامداد 20 تیر 1401 در حوالی بندر خمیر در مرز خلیج فارس و هرمزگان لرزید و پنج نفر کشته و 111 نفر زخمی شدند. این زمین لرزه در عمق 10 کیلومتری از سطح زمین رخ داده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا