فرهنگ و هنر

رسیدگی به شکایات مردمی برای تغییرنام معابر/ نامگذاری ۹ معبر به نام شهدای زن

رئیس کمیسیون نامگذاری معابر و اماکن عمومی شهر تهران با بیان اینکه در سیزدهمین جلسه این کمیسیون اسامی متعددی در حوزه فرهنگی و شهدای زن داشتیم، از تصویب نامگذاری ۹ خیابان شهرک خبر داد. بعد از شهدای زن

نرگس ماندری پور در گفت وگو با نازک نارنجیوی در تشریح عملکرد کمیسیون نامگذاری معابر و اماکن عمومی شهر تهران گفت: جلسات کمیسیون نامگذاری به صورت منظم و هر دو هفته یکبار برگزار می شود و از ابتدای دوره ششم تاکنون این کمیسیون 13 جلسه برگزار کرده است.

وی با بیان اینکه نامگذاری اماکن عمومی شهر تهران از حساسیت خاصی برخوردار است و در این اقدام باید نیازهای محله ای و منطقه ای و بر اساس درخواست ها و مستندات موجود شناخته شود، ادامه داد: در صورت عدم پیگیری این روند تعداد شکایات افزایش می یابد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به این سوال که آیا نام ها با مخالفت هایی مواجه هستند یا خیر؟ وی گفت: در دوره گذشته مدیریت شهری به دلیل اینکه الزامات ارزیابی و بررسی های منطقه ای به درستی انجام نمی شد، شکایات زیادی به مرکز ارتباطات شهرداری ارائه شد و مدیریت این موارد نیز در دستور کار قرار گرفت. دستور کار کمیسیون نامگذاری و بررسی های لازم در مورد آنها.

وی خاطرنشان کرد: در سیزدهمین جلسه کمیسیون نامگذاری معابر و اماکن عمومی شهر تهران به 30 درخواست نامگذاری رسیدگی و 11 عنوان به دلیل نقص پرونده یا نیاز به بررسی مجدد محلی به مناطق عودت داده شد. . .

ماندری پور افزود: به دلیل اینکه تاکنون به استفاده از نام شهدای زن در نامگذاری خیابان های تهران توجه چندانی نشده است، در این جلسه کمیسیون 9 پرونده برای نامگذاری شهدای زن و اعضای کمیسیون بررسی شد. به استفاده از نام این زنان رای مثبت دادند و شهدای گرانقدری ارائه کردند.

رئیس کمیسیون نامگذاری و اماکن عمومی شهر تهران همچنین از تصویب نامگذاری خیابانی به نام یکی از نویسندگان متأخر کشور خبر داد و گفت: در این جلسه کمیسیون مقرر شد نام یکی از شهدای اهل سنت بر روی آن نامگذاری شود. از خیابان های تهران همچنین پیشنهاد نامگذاری هفت گذرگاه دیگر در جوار شهدای گرانقدر دفاع مقدس و سرداران برجسته به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا