اجتماعی

لزوم بهره گیری از ظرفیت‌های دیپلماسی شهری در جهت رونق اقتصاد شهری

سخنگوی شهرداری تهران با اشاره به برگزاری نمایشگاه خواهرخوانده و توان مدیریت شهری در تیرماه، بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های دیپلماتیک شهر برای رونق اقتصادی شهر تاکید کرد.

به گزارش نازک نارنجی، عبدالمطهر محمدخانی در نشست امروز (چهارشنبه) با موضوع نمایشگاه خواهرخواندگی و توانمندی مدیریت شهری، گفت: این نمایشگاه با اولویت های اقتصاد شهری از جمله جذب سرمایه و سرمایه گذاری از 21 تا 26 تیرماه در پارک گفتگو برگزار می شود. صادرات خدمات فنی و مهندسی

وی افزود: در حال حاضر پیشنهادهایی در زمینه استفاده از ظرفیت فنی مهندسی شهرداری تهران و یا حتی راه اندازی فروشگاه شهروندی به پیشنهاد شهرهای کشورهای همسایه داریم. در این نمایشگاه علاوه بر معرفی توانمندی های مدیریت شهری، به دنبال تقویت تعاملات اقتصادی به ویژه جذب سرمایه به شهرهای خواهرخوانده هستیم.

محمدخانی ادامه داد: در سوی دیگر این نمایشگاه از اسناد تاریخی شهر و شهرداری تهران رونمایی می شود که بخش قابل توجهی از این اسناد برای اولین بار رونمایی می شود همچنین در سمت دیگر نمایشگاه نیز رونمایی می شود. پنل ویژه مدیران شهرداری و افراد خارج از مجموعه. در صورت تمایل برگزار می شود و پس از تکمیل لیست پنل ها امکان ثبت نام وجود دارد.

سخنگوی شهرداری تهران با اعلام اینکه شهرداران یا مدیران، معاونان و سفرای 17 شهر خواهرخوانده تهران به این نمایشگاه دعوت شده اند، افزود: غرفه های مربوطه به خواهرخوانده ها که در اختیار سفارتخانه ها می باشد ارائه می شود. همچنین کلانشهرهای کشور نیز در این نمایشگاه غرفه دارند.

وی تاکید کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه این است که نخبگان، اصحاب رسانه، تصمیم گیران و تصمیم گیران بگویند چه اقداماتی انجام شده و چه اقداماتی در دستور کار است. در برپایی این نمایشگاه سعی داریم کمترین هزینه را ایجاد کنیم و برای برگزاری آن از اسپانسر استفاده می کنیم. اما از سوی دیگر بدون شک یکی از اقدامات موثر برای افزایش درآمد شهرداری، برگزاری هم زمان نمایشگاه و همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری در تهران است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا