عمومی

لرستان نیازمند توجه ویژه قوای سه‌گانه است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی دوشنبه شب در دیدار آیت الله خاتمی امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه رسالت علما و دانشمندان همان رسالت انبیا و پیشوایان معصوم است. . : سالم، فرهنگی، دینی، تأثیرگذار و تأثیرگذار که در طول تاریخ با ایثار، جهاد، شهادت و فداکاری پیامبر گرامی اسلام آغاز و به رهبری پیشوایان معصوم و نایبان امام عصر.

ترویج معارف و اخلاق اسلامی از طریق حوزه های علمیه

وی گفت: تا کنون این موج سالم، فرهنگی، مذهبی و تأثیرگذار در این زمان به دست ما رسیده است، ورود ما به قرن چهاردهم ورودی است که کشور ما در اشغال بیگانگان است و بیگانگان سرنوشت کشور ما را تعیین می کنند. دست نشانده حکومت ما، روحانیت و حوزه های علمیه مورد حمله پهلوی اول قرار گرفتند، در چنین شرایط سختی امام راحل از داخل حوزه قیام کرد، چهل سال پهلوی اول و دومی که پهلوی به روحانیت حمله کرد و از روحانیت دفاع کرد.

نماینده ولی فقیه لرستان تاکید کرد: خداوند از دل این سختی ها و سختی ها حکیم، قاضی، عارف و مفسر تربیت کرد که از سال 42 با حمله روحانیت و در سال 42 با آمریکا آغاز شد. اسرائيل و ظلم داخلي. به مدت 15 سال اين غزوه و تجاوزات امام راحل و يارانش صادقانه ادامه يافت، هرچند در اين مدت افراد زيادي زنداني، شكنجه، تبعيد و شهيد شدند.

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به اینکه در گروه ما علمایی بودند که تبعید شده بودند و گروه دهم به درجه رفیع شهادت نائل آمدند، افزود: و ایران اسلامی انقلابی و نجیب بخشیدند.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی فرصتی را برای حوزه های علمیه فراهم کرد تا با مردم داخل و خارج از کشور ارتباط برقرار کنند، افزود: در این قرن در استان لرستان علما و مجتهدان به نام تبلیغ، تبیین، تدریس در نقاط مختلف به گسترش معارف پرداختند. از اسلام و معارف اهل بیت.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه حوزه های علمیه در طول تاریخ محور ارزش ها، محور و منبع ارزش ها و اخلاق اسلامی بوده اند، گفت: این حوزه ها معارف و اخلاق اسلامی را در بین مردم ترویج می کنند.

حجت الاسلام شاهرخی می گوید: در چنین شرایطی علمای استان لرستان هم اکنون در تلاش هستند تا به رسالت الهی خود عمل کنند.

نقش موثر لرستان در تامین امنیت ملی

وی با اشاره به اینکه این استان امنیت خود را حفظ کرده و در ایجاد امنیت در سایر استان ها نیز حضور پر رنگ و ارزشمندی دارد که قابل تقدیر است، افزود: امروز هم نیاز داریم که امروز به همان اندازه سالم، فرهنگی، مذهبی، فعال، تاثیرگذار و تاثیرگذار باشیم. ” بر اساس بیان گام دوم انقلاب اسلامی، بر اساس تبیین، استدلال و پاسخ به شبهات، گذار کردیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه 13 مدرسه علمیه برادری و 13 مدرسه علمیه برادری با جمعیت تقریبی 3500 نفر در استان به برکت انقلاب اسلامی فعال هستند، می گوید: این یکی از برکات است. انقلاب اسلامی. فراوانی گروه ها جوانان جهادی، انقلابی و حزب الهی تشکیل شد.

حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه برخی از این گروه های جهادی در دورافتاده ترین و محروم ترین نقاط استان به فعالیت های فرهنگی و فقر می پردازند، افزود: لرستان به دلیل هم مرز بودن با استان ها در زمان جنگ تحمیلی توسط دشمنان است. بعثی خسارات زیادی به آن استان وارد شد، این استان با ورود هواپیماهای دشمن و در بازگشت مورد حمله قرار گرفت.

فقط نیمی از خسارت سیل پرداخت شد

وی گفت: استان به دلیل مسائل اقتصادی آسیب پذیر است و نیاز به توجه ویژه دارد و بیش از دو سال است که با 21 وزیر و معاون وزیر دیدار کردم تا وضعیت اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی استان را به اطلاع آنها برسانم، برخی گفتند ما ما هستیم. از استان لرستان چنین اطلاعاتی نداریم، فکر می کنیم لرستان به دلیل رشد اقتصادی در وضعیت بهتری قرار دارد، در حالی که تورم، بیکاری، کمبود رونق مطلوب کسب و کار، آسیب های اجتماعی سال ها گریبان این استان را گرفته است.

نماینده ولی فقیه در لرستان ادامه داد: صنایع عمده ما ناتمام یا تکمیل، تعطیل هستند، کارگاه های ما در شهرک های صنعتی نیز همین وضعیت را دارند.

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به اینکه در مورد سیل بیش از 20 هزار میلیارد تومان خسارت به لرستان وارد شد، گفت: نیمی از آن خسارات باقی مانده که اگر این نیمی پرداخت شود به آن شرایط قبل برمی گردیم. سیل. “.

لرستان نیازمند توجه ویژه قوای سه گانه است آنه را

وی خاطرنشان کرد: لرستان نیازمند توجه ویژه به قوای سه گانه است آنه وی افزود: بزرگانی که سخنانشان تاثیرگذار و تاثیرگذار است مانند معظم له می توانند به این استان کمک کنند یا یاری کنند، با یک جهش نیازمند تحول هستیم، یک جهش لازم است.

نماینده ولی فقیه لرستان با تاکید بر اینکه اعتبارات ریزش داده شده به این استان تغییر محسوسی در لرستان ایجاد نمی کند، ادامه داد: هزاران نفر را در این استان مشغول به کار می کند.

حجت‌الاسلام شاهرخی با بیان اینکه در حضور رئیس‌جمهور به چهار مؤلفه‌ای اشاره کردم که می‌تواند سرآغاز تحولی جهشی در استان ما باشد، گفت: یکی از این مولفه‌ها پرداختن به مسائل فرهنگی و دینی است.

وی گفت: خانه های طلاب، نمازخانه ها، مساجد و 3 ساختمان نیمه کاره در استان باید تکمیل شود، توجه به مراکز فرهنگی و مذهبی ممکن است نقش فرهنگی و مذهبی داشته باشد. ارتقای سطح استان.

نماینده ولی فقیه لرستان با اشاره به ظرفیت فراوان لرستان در حوزه آب و خاک. مطلوبوی ادامه داد: آینده استان و کشور ما روشن است، زیرا منابع ما از کمبودهای ما بیشتر است، به یاری خداوند، همکاری، خرد جمعی، وفاق و اتحاد این آینده روشن برای استان و کشور ما رقم خواهد خورد. گفت.

دکمه بازگشت به بالا