ورزشی

جشنواره ورزش محلات، اتفاق مبارکی برای تهران و تهرانی هاست

به گزارش شفاف و به نقل از پایگاه خبری سازمان ورزش شهرداری تهران، حسین اوجاقی با حضور در نشست خبری در آستانه افتتاح جشنواره های اوقات فراغت و فعالیت های ورزشی و تفریحی در تهران به تشریح کلیات برنامه ها و رویه های متبوع خود پرداخت. سازمان.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری گفت: مدیریت شهری تهران بر این باور است که علاوه بر کالبد شهر باید روح شهر را نیز مورد توجه قرار داد.

اوجاقی خانواده محوری و محله محوری را دو رویکرد کلی در برنامه های سازمان ورزش شهرداری عنوان و بیان می کند: بیشتر فعالیت های ما مانند همایش های پیاده روی با رویدادهایی همراه است.

وی به فرصت‌ها و تهدیدات ناشی از همه‌گیری کرونا اشاره کرد و افزود: قبل از کرونا 3 میلیون و 3 هزار نفر در مقاطع مختلف از خدمات ورزشی شهرداری استفاده می‌کردند، اما در دوران کرونا این آمار تغییر کرده است که البته طبیعی به نظر می‌رسد. در این مدت دچار مصدومیت هایی شدیم که به دلیل آسیب دیدن مجموعه های ورزشی به دلیل عدم استفاده شهروندان از امکانات باید به آن رسیدگی شود.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران در بخشی دیگر از اظهارات خود به مسابقات محله قهرمان اشاره کرد و افزود: این مسابقات در قالب 4 رشته و ابتدا به صورت محله ای و سپس بهترین محلات برگزار می شود و محلات با هر کدام به رقابت ادامه می دهند. دیگر. ” قهرمانان و بهترین های شهر مشخص می شوند. از این مرحله به بعد محله قهرمان می تواند بعد ملی پیدا کند چرا که با هماهنگی کلانشهرهای کشور تمایل به رقابت در سطح ملی وجود دارد و به تبع آن محله قهرمان به شهرک قهرمان تبدیل شد.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران برای برگزاری این نشست خبری و پاسخ به سوالات خبرنگاران در خصوص تغییر ذائقه ورزش مردم و برنامه های پیش بینی شده برای انطباق دیدگاه ها و ویژگی های بازی های سنتی گفت: بر اساس موجود. سخت افزار در محله ها، در واقع بر اساس تجهیزات و زیرساخت های موجود به دنبال فعالیت در برخی زمینه ها به ویژه رشته های جدید هستیم. در این راستا نظرسنجی هایی برگزار می شود تا بر اساس خواست مردم عمل شود. تعدادی رشته در مسابقات محله ای وجود دارد، اما ما فقط روی این رشته ها تمرکز نمی کنیم.

اوجاقی در پاسخ به سوالی مبنی بر تعداد شرکت کنندگان و هماهنگی با نهادهای ذیربط از جمله وزارت ورزش، گفت: ارتباط خوبی با متولیان ورزش کشور از جمله فدراسیون همگانی و فدراسیون ورزش های دانش آموزی داریم. در این راستا با آقای کلهر جلساتی داریم. قبول داریم که سلاح های ما در اجرای برنامه روز سه شنبه (گشایش) در مناطق است.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری در مورد اینکه به دنبال چه برنامه هایی هستید تا بعداً به عنوان شغل و یادگار زمان شما از آن یاد شود، گفت: هدف افزایش سرانه فعالیت بدنی است و همه پروژه ها و رویدادها باید افزایش یابد. در این راستا انجام شود.» تبدیل شد. در عین حال می خواهیم از طریق ورزش یک ساختمان فرهنگی لازم وجود داشته باشد.

وی توضیحات تکمیلی در این خصوص به مشهدی یاری رئیس اداره سرگرمی و بازی سازمان ورزش شهرداری داد.
مشهدی یاری گفت: افراد شایسته ای در سازمان ورزش هستند که نقش مهمی در مردمی شدن بازی ها دارند. پیش بینی های لازم برای افتتاحیه در 7 تیرماه انجام شد و تیمی 4 نفره وظیفه حفظ نظم این برنامه را بر عهده داشتند.

اوجاقی در پاسخ به این سوال که در جنوب شهرک چند مجتمع سرمایه – نقاط محروم – اختصاص داده شده است، گفت: شهرداری تهران برای ساخت ورزشگاه ها نگاه عدالت محور دارد و در این حادثه تعداد مجموعه ورزشی جنوب شهر بیشتر است. به عنوان مثال در منطقه داریم فقط دو مجتمع و سالن داریم اما در منطقه ای مانند 15 یا 20 باید در مورد 20 مجتمع و سالن صحبت کنیم.

وی در خصوص مربیان شاغل در مجموعه‌های ورزشی پایتخت و اینکه برخی از آنها غیراخلاقی بوده‌اند، گفت: مربیان طی فرآیندی جذب می‌شوند و با توجه به نیاز مجموعه‌ها توسط یک شرکت پیمانکاری جذب می‌شوند. برای ایجاد شرایط خوب فرهنگی از طریق بازی ساخته شده است و اگر اتفاقی بیفتد که نتیجه معکوس داشته باشد قطعاً می توانیم از آن جلوگیری کنیم.

امیری مدیرکل آموزش شهروندی شهرداری تهران و دبیر ستاد اوقات فراغت در بخشی دیگر از این نشست خبری گفت: در تابستان برنامه ریزی شده است که به اوقات فراغت شهروندان توجه شود، اگر مسئولان و مسئولان، شهروندان داشته باشند. با برنامه ریزی لازم می توانیم از این فرصت استفاده کنیم.» او از زمان به خوبی استفاده کرد.

وی با بیان اینکه ستاد اوقات فراغت توسط سازمان ورزش شهرداری تشکیل شده است، افزود: امسال اولین تابستان قرن جدید است در حالی که پس از گذشت دو سال، اکنون با رهایی از کرونا می توانیم برنامه مورد نظر را اجرا کنیم، بنابراین با شعار “اولین تابستان.” ما برنامه هایمان را دنبال کردیم.

دبیر ستاد اوقات فراغت تصریح کرد: برای اجرای بهتر برنامه های پیش بینی شده، شهروندان را گروه بندی کردیم و برای هر یک از نوجوانان تا سالمندان از این گروه ها شعار و راهبرد خاصی در نظر گرفتیم. .

امیری به تشریح برنامه های در نظر گرفته شده برای اجرا در ستاد تفریحی و سرگرمی پرداخت و یادآور شد: به دنبال ایجاد روزهای شاد برای شهروندان هستیم، برنامه های ما در دو قسمت است که بخشی از برنامه های ویژه قبل از محرم و بعد از محرم برنامه ها پیگیری می شود. تا پیاده روی اربعین

به گفته وی منطقه تهران به عنوان برنامه ویژه با سازمان ورزش شهرداری همکاری خواهد کرد.

دکمه بازگشت به بالا