اجتماعی

نقش‌آفرینی جهاد دانشگاهی در مهارت‌آموزی و اشتغالزایی/ذخیره‌سازی 900 نمونه خون بند ناف در گلستان

نازک نارنجی/ گلستان رئیس جهاد دانشگاهی گلستان با بیان اینکه مشکلات حوزه اشتغال با ارائه تسهیلات حل نمی شود، گفت: حل معضل بیکاری نیازمند فرهنگ سازی، توانمندسازی جامعه هدف و حل مشکلات بازاری است که جهاد دانشگاهی بر عهده دارد. در این مسیر گام برمی دارد.

ابراهیم شهبازی امشب دوشنبه ششم تیرماه در دیدار با رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه دانشگاه گلستان، اظهار داشت: تشکل دانشجویی در دانشگاه ها و در زمینه های مختلف مذهبی، ملی، زیست محیطی، اجتماعی، کارگری فعالیت های فرهنگی انجام می دهد. و حوزه‌های سیاسی. اگرچه شیوع کرونا و مجازی‌سازی دانشگاه‌ها، فعالیت‌های این سازمان کاهش یافته است، اما متوقف نشده است.

وی افزود: تشکل دانشجویی وظیفه و رسالت تربیت جوانان مومن، انقلابی و در تراز انقلاب اسلامی را بر عهده دارد که بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری، فعالیت های فرهنگی مختلف را در دانشگاه ها اجرا و عملیاتی می کند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان گلستان به فعالیت تصویرگر (مرکز تولید محتوا) اشاره کرد و گفت: این مرکز برای خنثی سازی حملات دشمن در فضای مجازی راه اندازی شده است که در آن محصولات مختلفی از جمله موشن گرافیک، پوستر، کلیپ و … تهیه شده است. ” بودن.

شهبازی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی علاوه بر تمامی ماموریت های خود در حوزه پژوهشی گام هایی برداشته است، گفت: در جهاد دانشگاهی 29 پژوهشکده در حوزه های مختلف فنی، پزشکی، مهندسی و علوم انسانی فعالیت می کنند که در وهله اول قرار دارند. . به دهم جهان.تقسیم شده توسط خود.

ایجاد اشتغال برای 1300 نفر در طرح توسعه مشاغل خانگی

وی از اجرای طرح اقدام برای کاهش آسیب های اجتماعی با توسعه مشاغل خانگی در آق قلا خبر داد و افزود: در این طرح افراد بدون ارائه تسهیلات برای جامعه و کار برای اشتغال، بازار کار آموزش می بینند. ارتباطات و فروش.” محصولات آنها پشتیبانی می شود. همچنین این طرح ویژه زنان سرپرست خانوار گلستان در فاز دیگری در سال 1398 با کار روی 200 زن سرپرست خانوار انجام شد.

نقش جهاد دانشگاهی در مهارت آموزی و اشتغالزایی / ذخیره سازی 900 نمونه خون بند ناف در گلستان

رئیس جهاد دانشگاهی گلستان گفت: تعهد جهاد دانشگاهی گلستان به طرح ملی توسعه مشاغل خانگی ایجاد شغل برای 2300 نفر است. مشکلات حوزه اشتغال با ارائه تسهیلات حل نمی‌شود، بلکه باید فرهنگ‌سازی، توانمندسازی جامعه هدف و رفع مشکلات بازار را انجام داد که در راستای ایجاد اشتغال واقعی گام برداریم.

احداث دهکده گیاهان دارویی در گالیکش

شهبازی با بیان اینکه با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های گلستان و آمایش سرزمینی، زمینه فعالیت جهادی دانشگاه در این استان به حوزه گیاهان دارویی اختصاص دارد، در بخشی از آن اظهار داشت: راه اندازی دهکده گیاهان دارویی دارو با مساحت. به مساحت 9 هکتار در گالیکش در دستور کار این است که کار این روستا از نیازسنجی اقتصادی شروع و با ترویج گیاهان دارویی، تولید نهال، پایان قرارداد با کشاورز، کاشت، خرید، فرآوری ختم شود. و تولید اسانس از گیاهان دارویی

وی با بیان اینکه فعالیت روستای گیاهان دارویی برای ارتقای سطح سلامت عمومی جامعه و افزایش رفاه مردم گلستان تاکید کرد: وجود زمین های شیب دار و داشتن ظرفیت مطلوب دلیل انتخاب شهر گالیکش است. دهکده گیاهان دارویی

نقش جهاد دانشگاهی در مهارت آموزی و اشتغالزایی / ذخیره سازی 900 نمونه خون بند ناف در گلستان

رئیس جهاد دانشگاهی استان گلستان به فعالیت بانک خون بند ناف گلستان به عنوان یک خدمت دانش بنیان اشاره کرد و یادآور شد: در حالی که در سال های گذشته بحث خون بند ناف به عنوان پسماند بیولوژیکی مطرح می شد، اما پژوهشگاه رویان امکان ذخیره سازی خون را دارد. طنابی که به ما داد بند ناف که در آینده به سلامت کودک و اطرافیانش کمک می کند.در حال حاضر حدود 900 نفر در گلستان متقاضی ذخیره خون بند ناف هستند.

شهبازی با بیان اینکه آموزش و کارآفرینی از دیگر زمینه های فعالیت جهاد دانشگاهی است، گفت: جهاد دانشگاهی علاوه بر آموزش بلندمدت، در بخش آموزش کوتاه مدت نیز فعالیت می کند که توانایی تدریس حدود 700 رشته را دارد. و سه مرکز علی آبادکتول، گرگان و گنبدکاووس در این زمینه فعالیت می کنند که همه این رشته ها متناسب با نیاز جامعه است که ابتدا رشته های منتهی به کار در نظر گرفته، تعیین، تجمیع و سپس منصوب می شود.

وی گفت: در سال‌های اخیر بیشتر آموزش‌های کوتاه‌مدت ما به حوزه پزشکی از جمله دستیاران دندانپزشکی، فوریت‌های پزشکی و غیره اختصاص یافته است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان گلستان در ادامه به فعالیت‌های مرکز آزمون جهاد دانشگاهی اشاره کرد و گفت: جهاد دانشگاهی در کنار سایر خدمات، اقدام به راه‌اندازی مرکز آزمون استخدامی کرده و در پنج سال گذشته حدود 24 هزار نفر در این آزمون‌ها شرکت کرده‌اند. سال ها. “

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا