استان ها

 ۱۰۲ واحد صنفی متخلف در سطح لرستان پلمپ شد/ الزام مشاورین املاک به درج نرخنامه جدید

به گزارش خبرنگار خبرگزاری لرستان نازک نارنجی، حمید القاصی آنلاین دقایقی پیش در حاشیه بازدید میدانی از برخی واحدهای صنفی در خرم آباد در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری نازک نارنجی، تاکید کرد: مشاهده لیست قیمت جدید مشاورین املاک.

القاصی آنلاین گفت: اردیبهشت ماه امسال نرخ جدیدی در کمیسیون نظارت و تنظیم بازار تصویب و از سوی اتاق اصناف ابلاغ شد و اتحادیه مربوطه موظف است واحدهای مشاور املاک فعال در شهرستان را اعلام کند. ظرف 48 ساعت

وی با بیان اینکه عدم اعلام نرخ جدید اتحادیه از مصادیق تخلف رئیس اتحادیه تلقی می شود، تصریح کرد: اگر اتحادیه نرخ جدید را اعلام نمی کرد با مشاوران املاک برای عدم تمکین مواجه می شد. با روسای تنظیم بازار بسته شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان در ادامه توضیح داد: در بازدید از چند واحد مشاور املاک در شهر خرم آباد که فاقد پروانه کسب بوده و لیست جدیدی به قیمت درج نکرده بودند، تخلفاتی انجام دادند و پوشیده شدند.

وی درباره نرخ جدید کارمزد مشاوران املاک گفت: بر اساس مقررات اصلی بازار، نرخ کارمزد مشاوران املاک نیم درصد تعیین شده است، یعنی هر یک از طرفین معامله بیست و پنج درصد. و خارج از این رقم تخلف محسوب می شود.»

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان از پلمب 102 واحد صنفی متخلف در استان خبر داد و افزود: 30 خردادماه در بازرسی مشترک از واحدهای صنفی استان 102 واحد صنفی شامل 54 واحد در استان. خرم آباد و 48 واحد در شهرستان هایی هستند که مرتکب تخلفاتی از قبیل: عدم درج فاکتور، گرانی و نداشتن پروانه کسب و … شده اند و از آنها اخذ وجه می شود.

حمید القاصی آنلاین همچنین به مصوبه وزارت راه و شهرسازی در خصوص میزان اجاره بها اشاره کرد و گفت: بر اساس مصوبه وزارت راه و شهرسازی، اجاره بها در کلان شهرها 25 درصد و سایر شهرها به میزان 25 درصد است. 20 درصد افزایش غیرقانونی و غیرمتعارف اجاره بها را به 135 تعزیرات حکومتی و 124 سازمان خاموش گزارش کردند. 23

دکمه بازگشت به بالا