ورزشی

پایان کار ایران در مسابقات ایتالیا با ۴ مدال

کار ایران را در ایتالیا با 4 مدال به پایان رساند

رقابت های کشتی فرنگی جام متئو پلیکن ایتالیا و رنکینگ اتحادیه جهانی با کسب 1 مدال طلا، 2 مدال نقره و یک مدال برنز در بین نمایندگان کشورمان به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری نازک نارنجی؛ این مسابقات در روزهای 1 و 2 تیرماه برگزار شد و تیم 7 نفره ایران توسط محمد حسینوند پناهی در وزن 55 کیلوگرم به مدال طلا، امین کاویانی نژاد در وزن 77 کیلوگرم، رسول گرمسیری در وزن 82 کیلوگرم قهرمان شد. مدال نقره و محمدجواد رضایی در وزن 67 کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

نتایج نمایندگان کشورمان در این رقابت ها به شرح زیر است:

در وزن 55 کیلوگرم که هر از چند گاهی با حضور 3 نفر برگزار می شد، محمد حسینوند پناهی در کشتی اول با نتیجه 11 بر 7 فلورینا تیتا از رومانی را شکست داد و در دور بعد با نتیجه 5 بر 4 شکست خورد. مکس نوری از آمریکا اما با توجه به باخت این کشتی گیر آمریکایی مقابل کشتی گیر رومانیایی، حسینوند برای کسب امتیاز فنی بیشتر مدال طلا را از آن خود کرد.

در وزن 67 کیلوگرم سجاد ایمن طلب در دور نخست مقابل تیگران گالوستیان از فرانسه با نتیجه 10 بر صفر شکست خورد و با باخت این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی از دور رقابت ها کنار رفت. محمدجواد رضایی دیگر نماینده کشورمان در این وزن پس از استراحت در دور اول دور دوم، مورتن تورسن از نروژ را با نتیجه 2 بر یک شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل حسرت جعفرف از آذربایجان با نتیجه 8 بر 3 مغلوب شد و راهی دیدار رده بندی شد. رضایی در این دیدار با نتیجه 7 بر 2 نیکلاس اوهلن از سوئد را شکست داد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن 77 کیلوگرم امین کاویانی نژاد پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 5 بر 4 اولافسون از سوئد را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. وی در این دوره با نتیجه 5 بر یک لوکا داریوسی از ایتالیا را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. کاویانی نژاد در آخرین دیدار مقابل زولتان لوی از مجارستان با نتیجه 4 بر صفر شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن 82 کیلوگرم رسول تروپیکال در دور نخست دانیل کاتاراگا از مولداوی را با نتیجه 6 بر 5 شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. وی در این دوره با نتیجه 9 بر صفر مقابل متئو مافه زولی از ایتالیا با نتیجه 9 بر صفر به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. وی با نتیجه 2 بر یک مغلوب میخائیل رادو از مولداوی شد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن 87 کیلوگرم حسین نوری در دور نخست کوجوک عثمان از ترکیه را با نتیجه 8 بر صفر شکست داد و در دور بعد با نتیجه 9 بر 7 مغلوب الکس کاسیدیس از سوئد شد. و با توجه به نرسیدن این کشتی گیر به دیدار فینال، نوری مسابقات را ترک کرد.

در وزن 97 کیلوگرم مهدی بالی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر ایگور آلوس دیگو از برزیل را شکست داد و در دور بعد با نتیجه یک بر یک مغلوب نیکلاس چاخلاشویلی شد. در ایتالیا و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار گذشته راهی دیدار رده بندی شد. بالی در آن مسابقه 7 بر 4 مقابل الکس زوکه از مجارستان شکست خورد و پنجم شد.

انتهای پیام//

دکمه بازگشت به بالا