ورزشی

بازگشت رسمی بهمن عسگری به میادین/ قهرمان جهان پیروز مبارزه جنجالی در انتخابی کاراته

به گزارش شفاف، بهمن عسگری ملی پوش وزن 75- کیلوگرم کاراته ایران و دارنده مدال طلای جهان در سال 2018 اردیبهشت ماه سال گذشته و در جریان رقابت های لیگ جهانی کاراته وان لیسبون به دلیل مثبت بودن تست دوپینگ به دلیل عدم موفقیت در تمام زمینه ها به مدت یک سال کاراته علیرغم کسب سهمیه المپیک به عنوان یکی از شانس های کسب مدال طلای المپیک از حضور در المپیک توکیو محروم شد.

اما با گذشت بیش از یک سال از این اتفاق، عسگری با حضور در مسابقات انتخابی تیم ملی کاراته برای شرکت در بازی های کشورهای اسلامی و مسابقات قهرمانی آسیا که در سالن کبگانیان تهران برگزار می شد، رسما به میادین کاراته بازگشت. اولین مبارزه وزن 75- کیلوگرم انتخابی مقابل علیرضا حیدری بود که در نهایت با نتیجه 4 بر 2 پیروز شد.

حیدری پس از این باخت با لحنی بسیار تند از عملکرد داور انتقاد کرد و در نهایت با فریاد زدن و کوبیدن وسایل مختلف هنگام فریاد، زمین را ترک کرد. حواشی این کاراته کا باعث وقفه های چند دقیقه ای برای ادامه مسابقات می شود.

اعتراضات وی به امتیاز دادن به عسگری مورد قبول تیم داوری قرار نگرفت و بیهوده تلقی شد و این ورزشکار به دلیل رفتارهایش تا پایان مسابقات اخراج شد.

دکمه بازگشت به بالا