اجتماعی

تکمیل واکسیناسیون کودکان بدو ورود به دبستان شرط ثبت نام دانش آموزان

نازک نارنجی/ قم با توجه به اهمیت واکسیناسیون کودکان در برابر بیماری ها، با هماهنگی آموزش و پرورش و مرکز بهداشت، دانش آموزان مجاز به ثبت نام برای دریافت کلیه واکسیناسیون های خود طبق کارت واکسیناسیون هستند.

در اولین جلسه شورای سلامت شهرستان با حضور دکتر ذاکریان استاندار قم ضمن تاکید بر تکمیل واکسیناسیون کودکان در بدو ورود به مقطع ابتدایی، ثبت نام کلیه دانش آموزانی که می توانند وارد مقطع ابتدایی شوند منوط به ارائه کارت کامل واکسیناسیون دانش آموزی دانست.

همچنین در این جلسه تاکید شد، با توجه به اهمیت واکسیناسیون کودکان در برابر بیماری ها، با همکاری نهادهای آموزشی و مرکز بهداشت، دانش آموزان دارای مجوز ثبت نام هستند که تمامی واکسن های خود را طبق کارت واکسیناسیون دریافت کرده اند.

ساماندهی بازار روز، پیگیری و نظارت مستمر بازرسان مراکز بهداشتی و فعالیت تجهیزات مربوطه و عدم عرضه محصولات غیر تمیز در بازار روز و همچنین تامین آب آشامیدنی سالم در استان از دیگر موضوعات این جلسه بود. قم..

ذاکریان با اشاره به اهمیت جغرافیایی و استراتژیک استان قم، فلسفه تشکیل جلسات شورای سلامت شهر و رفع مشکلات بهداشتی همشهریان را ستود و خواستار جدیت و همت همه اعضا برای برگزاری منظم و منظم جلسات شورا و پیگیری آن شد. و اجرای مصوبات آن برای رفع مشکلات بهداشتی در شهرستان وجود دارد.

لازم به ذکر است اعضای شورای سلامت شهر عبارتند از: فرماندار، مرکز بهداشت شهرستان، بخشداران و نمایندگان دستگاه های دولتی مرتبط با حوزه سلامت شهر قم که به صورت ماهانه برگزار می شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا