ورزشی

دوئل کریمی و حسن یزدانی برای حضور در قهرمانی جهان

به گزارش خبرگزاری نازک نارنجی؛ رقابت های 5 وزن نخست کشتی آزاد جام تختی با معرفی نفرات برتر تنکابنی و چهره های مدعی پوشیدن نایب قهرمانی تیم ملی در چرخه انتخابی تیم ملی برای پیوستن به جهان به پایان رسید. مسابقات قهرمانی مشخص می شود

در فینال 5 وزن نخست این رقابت ها احمد محمدنژاد کشتی گیر جوان در کنار عطیه مشهدی و دارنده مدال برنز امیدهای جهان در سال 2021 در مبارزه ای فوق العاده با نتیجه 3 بر 2 از سد علیرضا سرلک گذشت. نایب قهرمان بزرگسالان جهان در سال 2021، برای تبدیل شدن به مدعی اصلی. در مسابقات قهرمانی بزرگسالان جهان 2022 نایب قهرمان تیم ملی شوید. مبارزات محمدنژاد جوان در این رقابت ها با استقبال کارشناسان و تماشاگران حاضر در سالن مواجه شد و معتقدند کشتی آزاد ایران پس از سال ها در سبک وزن به مهره ای امیدوارکننده و قابل اعتماد رسیده است.

محمدنژاد جوان در اولین مبارزه خود مقابل علیرضا گودرزی دارنده مدال نقره جوانان جهان با نتیجه قاطع 10 بر صفر پیروز شد و سپس مقابل علیرضا گودرزی، دارنده مدال نقره جوانان جهان.
مانوئل خندرتسیان از ارمنستان با نتیجه 3 بر یک پیروز شد و در نیمه نهایی رضا مومنی نفر اول قهرمانی کشور با نتیجه 3 بر یک به برتری رسید.

در فینال وزن 65 کیلوگرم مرتضی قیاسی نماینده ایران در المپیک توکیو به مصاف وازگن توانیان دارنده مدال نقره جام جهانی زیر 23 سال 2021 و نماینده 6 کشور ارمنستان در المپیک توکیو رفت. باخت 5 بر 3 و نایب قهرمان جام تختی شد.

در فینال وزن 74 کیلوگرم محمدصادق فیروزپور دارنده مدال نقره مسابقات جهانی زیر 23 سال 2021 و مدال برنز جوانان جهان 2019 با نتیجه نزدیک یک بر حامد رشیدی دارنده مدال برنز بزرگسالان آسیا در سال 2017 به برتری رسید. به یک.

اما در فینال وزن 86 کیلوگرم، علیرضا کریمی، کشتی گیر آزاد ایران و دارنده مدال های نقره و برنز جهان، با نتیجه قاطعانه 6 بر صفر هادی وفایی پور را شکست داد و عنوان جام تختی را از آن خود کرد.

کریمی سال گذشته در دو تورنمنت ایتالیا و لهستان در وزن 97 کیلوگرم به مدال نقره و برنز دست یافت. او آخرین بار در مسابقات جهانی 2019 برای تیم ملی مبارزه کرد و در وزن 92 کیلوگرم به مدال نقره دست یافت اما اکنون در وزن 86 کیلوگرم بازگشته و جام تختی را به دست آورد تا نایب قهرمان تیم ملی شود. در مسابقات جهانی به نام حسن یزدانی.

کریمی آخرین بار در سال 2018 در مسابقات بین المللی در وزن 86 کیلوگرم شرکت کرد و سپس به وزن 92 کیلوگرم رسید و در مسابقات جهانی 2019 قزاقستان به مدال نقره دست یافت. کریمی در وزن 97 کیلوگرم به المپیک توکیو رفت اما نتوانست نایب قهرمان تیم ملی شود. اسفند سال گذشته پس از 4 سال به وزن 86 کیلوگرم بازگشت و در مسابقات مقدماتی جام تختی قهرمان شد.

اما مجتبی گلیج در فینال 5 وزن اول جام تختی در میان تشویق های بی امان هموطنان خود در فینال وزن 97 کیلوگرم مقابل امیرعلی آذرپیرا موفق به کسب مدال برنز بزرگسالان جهان 2021 و 2 طلای امیدهای جهان شد. . قهرمان زیر 23 سال جهان در سال 2021 روی تشک رفت و در نهایت از سختی عبور کرد و نتیجه 2 بر 1 شد و قهرمان شد.

نتایج 5 بازی اخیر وزن اول به شرح زیر است:

57 کیلوگرم: احمد محمدنژاد جوان 3 – علیرضا سرلک 2
65 کیلوگرم: مرتضی قیاسی 3 – وازگن توانیان (ارمنستان) 5
74 کیلوگرم: محمدصادق فیروزپور آمریکا (برنده) – حامد رشیدی آمریکا
86 کیلوگرم: علیرضا کریمی 6 – هادی وفایی پور صفر

97 کیلوگرم: مجتبی گلیج 2-1 علی آذرپیرا

رقابت های 5 وزن دوم فردا (جمعه) برگزار می شود.

257 251

دکمه بازگشت به بالا