اجتماعی

نرخ ناباروری در چهارمحال و بختیاری نگران‌کننده است

نازک نارنجی/ چهارمحال و بختیاری معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه نرخ ناباروری در چهارمحال و بختیاری بالاتر از میانگین کشوری است، گفت: نرخ ناباروری در کشور 20 و در چهارمحال و بختیاری 28 است که جای نگرانی دارد. .

انسیه خزعلی 19 خردادماه در جلسه شورای اداری چهارمحال و بختیاری با حضور رئیس جمهور با رسیدگی به مشکل فرار زنان و دختران از خانه گفت: برای ساخت خانه های امن و توانمندسازی زنان اعتبار داده می شود. “

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده افزود: زنان کارآفرین در چهارمحال و بختیاری زیاد هستند که 202 زن برگزیده در این استان از امکانات ورزشی مناسبی برخوردار نیستند.

وی خاطرنشان کرد: آموزش اجباری ازدواج در چهارمحال و بختیاری مزیت محسوب می شود، زیرا 44 درصد موارد بین زوجین موجب صلح و سازش می شود که این یک مزیت است.

خزعلی با بیان اینکه نرخ ناباروری در چهارمحال و بختیاری بالاتر از میانگین کشوری است، گفت: نرخ ناباروری در کشور 20 و در چهارمحال و بختیاری 28 است که مایه نگرانی است، مراکز ناباروری در استان توانایی دارند. برای درمان 48 درصد این بیماری مراکز نیاز به حمایت مالی دارند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه چهارمحال و بختیاری جزو اولین استان های مهاجرپذیر بوده است، گفت: این موضوع مشکلاتی را برای بانوان ایجاد می کند و مسئولیت ها به آنها محول می شود.

وی در پایان تاکید کرد: توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در حوزه مشاغل خرد مرتبط با کشاورزی در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا