اجتماعی

ایجاد سامانه رصد اشتغال و تعیین سهم هر یک از دستگاه‌ها برای ایجاد اشتغال

استاندار تهران از ایجاد سامانه رصد مشاغل و تعیین بخشی از هر دستگاه برای ایجاد اشتغال خبر داد.

به گزارش نازک نارنجی، محمد تهرانی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان تهران که با حضور حامد ویس کرمی، مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان تهران، قدرت الله محمدی، مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل استان تهران و مدیران ارشد استان برگزار شد، اظهار داشت: در این راستا، مدیران کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران را به عنوان مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل استان تهران تشکیل می دهند. و دستگاه های شهرستانی.با توجه به نامگذاری سال 1401 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال تولید، بر اساس دانش و اشتغالزایی، مهمترین هدف کارگروه ویژه اشتغال و سرمایه گذاری در تهران دستیابی به اشتغال بلندمدت است.

وی افزود: در واقع رفع موانع و مشکلات ایجاد اشتغال و ارتقای تولیدات شهرستانی یکی از مهم ترین سیاست های دولت سیزدهم برای ایجاد اشتغال است. سیاست دولت مردمی و انقلابی حمایت از اشتغال و سرمایه گذاری بود و همه دستگاه های اجرایی شهرستان موظف شدند به اشتغال و سرمایه گذاری توجه جدی داشته باشند.

وی ادامه می دهد: سامانه ویژه ای ایجاد می شود و دستگاه های اجرایی باید آمار اشتغال انجام شده در حوزه خود را در سامانه رصد اشتغال ثبت کنند و بر اساس آمار و اطلاعات این سامانه، بخشی بر روی هر دستگاه بتواند دقیق کار کن .

حامد ویس کرمی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در بخش دیگری از این دیدار گفت: اهمیت اشتغال بر همگان روشن است و رهبر معظم انقلاب نیز بر این امر تاکید فراوان دارند. وزارت کار در سه بخش خدمات، صنعت و کشاورزی فرصت های شغلی ایجاد کرده است. همچنین 42 هزار فرصت شغلی در استان تهران ایجاد شده است.

وی افزود: اولویت در اسناد بالادستی در استان در نظر گرفته شده است و جمعیت، نرخ بیکاری، فقر، بهره برداری از تسهیلات و بسیاری موارد دیگر که منجر به ایجاد این مشاغل شده است. ما به عنوان دستگاه اجرایی باید برای اجرای برنامه های دولت برای ایجاد رفاه شهروندان تلاش کنیم.

مدیرکل تعاون و رفاه اجتماعی استان تهران تاکید کرد: فرصت های شغلی باید به صورت روزانه رصد شود. در حوزه اشتغال روستایی نیز موضوع ایجاد اعتبارات لازم در حوزه اشتغال مورد توجه قرار گرفت و منابع قرضه الحسنه برای مشاغل خانگی نیز در دستور کار قرار گرفت. هر پروژه و طرحی که توسط دستگاه ها تعریف می شود باید دارای اعتبار لازم باشد.

قدرت الله محمدی، مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل استان تهران نیز گفت: رویکرد ما توجه به کار است و در این راستا به شرکت های دانش بنیان توجه زیادی می کنیم. مشاغل خانگی بسیار حائز اهمیت است و بخشی از آن بازارچه های مختلفی در بوستان های تهران برپا می شود.

وی افزود: شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل تهران برای استفاده از محصولات در مشاغل خانگی و ایجاد بازارهای فصلی خود وارد میدان شده است. مکان های زیادی در تهران وجود دارد که می تواند مقصد گردشگری باشد و گردشگری نیز به معنای ایجاد شغل است.

وی درباره ایجاد بازارچه های ثابت گفت: در این بازارها کار ثابتی انجام شده است که تا 40 روز آینده بیش از 5000 دستفروش شناسایی و در بازار تهران مستقر شده اند و تا 20 روز آینده بازار دیگری ایجاد می شود. ” در این بازارها بخشی برای زنان سرپرست خانوار در نظر گرفته شده است.

وی ادامه می دهد: 100 ون قهوه خانه ساماندهی شد و با ساماندهی این وانت ها، کافه ها ایجاد شد. قول می دهیم تا پایان سال 10 هزار نفر دیگر در تهران در این مناطق کار کنند. بیش از 20 سال است که بیش از 50 میلیون نفر در ایران هستند و امیدواریم همه این افراد شغل داشته باشند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا