استان ها

ارتقا جایگاه دانشگاه لرستان در نظام رتبه بندی جدید معتبر تایمز

به گزارش نازک نارنجی لرستان، دکتر مصطفی کرم پور، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه لرستان در تشریح جزئیات این سمت گفت:

دکتر توضیح داد. کرم پور: رتبه جهانی دانشگاه لرستان در نظام رتبه‌بندی معتبر تایمز نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است، اما از نظر شاخص امتیاز بهبود یافته است.

وی تصریح کرد: همچنین رتبه دانشگاه لرستان در رشته های مهندسی و فنی، علوم زیستی و علوم فیزیکی به ترتیب در سطح جهانی به ترتیب 401-500، 801+ و 401-500 اعلام شده است که نشان می دهد لرستان دانشگاه بر اساس این شاخص ها در فهرست برترین دانشگاه های کشور (ایران) قرار دارد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه لرستان افزود: دانشگاه لرستان در رشته های علوم فیزیک شامل ریاضی و آمار، فیزیک و نجوم، شیمی، زمین شناسی، علوم محیطی، علوم زمین و دریا {شیلات} رتبه برتر را دارد. 40 دانشگاه در کشور از نظر شاخص امتیاز (نمره) این مناطق به همراه دو دانشگاه دیگر در رتبه سوم کشور قرار دارند.

دکتر بیان کرد. مصطفی کرم پور: دانشگاه لرستان در رشته مهندسی و فناوری اعم از مهندسی عمومی، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی مکانیک، مهندسی هوافضا، عمران و مهندسی شیمی در فهرست ۴۱ دانشگاه برتر ایران قرار دارد و از نظر شاخص امتیاز (Score) در این رشته ها به همراه 4 دانشگاه دیگر رتبه سوم کشور را به خود اختصاص داده است.

دکتر. کرم پور ادامه داد: در حوزه علوم زیستی اعم از کشاورزی و جنگل‌داری، علوم زیستی، دامپزشکی و تربیت بدنی، دانشگاه لرستان جزء 20 دانشگاه برتر کشور است و از نظر رتبه‌بندی در این رشته‌ها با 8 دانشگاه یکی از 20 دانشگاه برتر کشور است. رتبه چهارم کشور را دارد.

وی تصریح کرد: موسسه معتبر تایمز دانشگاه ها و مؤسسات جهان را در 11 حوزه علمی بر اساس شاخص هایی مانند آموزش، پژوهش، استناد، درآمد صنعت و چشم انداز جهانی ارزیابی می کند.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه لرستان گفت: مؤسسه معتبر تایمز از بین 10 رشته مختلف علمی، نام 58 دانشگاه و موسسه ایرانی را در فهرست بهترین‌های جهان قرار داده است.

46

دکمه بازگشت به بالا