ورزشی

پایان تلاش آزادکاران ایران با کسب چهار مدال طلا و نقره – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام بولات تورلیخانوف و رنکینگ اتحادیه جهانی روزهای 24 و 25 خردادماه در شهر آلماتی قزاقستان برگزار شد و تیم چهار نفره کشورمان با کسب 3 طلا و 1 مدال نقره این رقابت ها را کسب کرد. . .

در این رقابت ها حسن یزدانی، کامران قاسم پور و امیرحسین زارع در وزن های 86، 92 و 125 کیلوگرم مدال طلا و امیرحسین فیروزپور در وزن 97 کیلوگرم به مدال نقره دست یافتند.

نتایج کشتی گیران کشورمان در این رقابت ها به شرح زیر است:

در وزن 86 کیلوگرم حسن یزدانی در دور اول با نتیجه 12 بر صفر فاتح آردین از ترکیه را شکست داد و در دور بعد در مرحله نیمه نهایی دولت بکوف قزاقستان را با نتیجه 12 بر یک شکست داد و راهی فینال شد. یزدانی در این دیدار بوریس ماکوف از اسلواکی را ۱۱ بر صفر شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 92 کیلوگرم که هر از چند گاهی با حضور 6 کشتی گیر در دو گروه 3 نفره برگزار می شد، کامران قاسم پور در کشتی اول ویکی از هند را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و اسلام بیک الیاسوف از قزاقستان را شکست داد به نیمه نهایی صعود کرد. قاسم پور در این دوره با نتیجه ۱۱ بر صفر عبدی مناف بیانجیف از قزاقستان را شکست داد و راهی فینال شد. وی در آخرین دیدار مقابل ادلیت دولومبایف از قزاقستان نیز با نتیجه 11 بر صفر پیروز شد و مدال طلا را از آن خود کرد.

در وزن 97 کیلوگرم امیرحسین فیروزپور پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم اکزان آیتبکوف از قزاقستان را با نتیجه 8 بر 3 شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. وی در این دوره با نتیجه ۱۵ بر ۴ محمد رسول رحیم اف از ازبکستان را شکست داد و راهی فینال شد. فیروزپور در فینال مقابل باتیربک چاکولوف از اسلواکی با نتیجه 10 بر صفر شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن 125 کیلوگرم امیرحسین زارع در دور نخست با نتیجه 9 بر 7 اولگ بولتین از قزاقستان را شکست داد. زارع در این دیدار با نتیجه 21 بر 10 از سد یوسف باتیرمرزایف قزاقستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

رده بندی نفرات برتر این مسابقات به شرح زیر است:

57 کیلوگرم: 1- امان (هند) 2- میرامبک کارتبای (قزاقستان) 3- مری بازاربایف (قزاقستان)
61 کیلوگرم: 1- باکبولات میرزانزار اولو (قرقیزستان) 2- جاسولان تاسکولا (قزاقستان) 3- یلدوس مومبکوف (قزاقستان)
65 کیلوگرم: 1- تولگا اوچیر تومور (مغولستان) 2- عباس رحمانوف (ازبکستان) 3- امیدجان جلالوف (ازبکستان) و باجرانگ (هند)
70 کیلوگرم: 1- آرنازار آکمتالیف (قرقیزستان) 2- رودین آنچوگین (قزاقستان) 3- علیبک عثمانوف (قرقیزستان) و ظفربک اوتاخونوف (ازبکستان)
74 کیلوگرم: 1- تیموراز سالکازانوف (اسلواکی) 2- بیامبادورجوت اردن (مغولستان) 3- امرو حسین (مصر) و نورکجا کایپانوف (قزاقستان)
79 کیلوگرم: 1- بولات ساکایف (قزاقستان) 2- سایکبای یوسوپوف (قرقیزستان) 3- دولت یارگاش (قزاقستان) و آخساربک گولایف (اسلواکی)
86 کیلوگرم: 1- حسن یزدانی (ایران) 2- بوریس ماکویف (اسلواکی) 2- بوبور اسماعیل اف (ازبکستان) و فاتح آردین (ترکیه)
92 کیلوگرم: 1- کامران قاسم پور (ایران) 2- ادلیت داولبایف (قزاقستان) 3- عبدی مناف بایگانژف (قزاقستان)
97 کیلوگرم: 1- باتیربک ساکولوف (اسلواکی) 2- امیرحسین فیروزپور (ایران) 3- آکژان آیتبکوف (قزاقستان) و ماگومد ابراگیموف (ازبکستان)
125 کیلوگرم: 1- امیرحسین زارع (ایران) 2- یوسف باتیرمرزایف (قزاقستان) 3- لخاواگرل منختور (مغولستان) و موهیت (هند)

دکمه بازگشت به بالا