اجتماعی

توصیه‌های پلیس راهور به شرکت‌کنندگان در مراسم ارتحال امام خمینی(ره)

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور کشور توصیه ها و هشدارهای ایمنی در حوزه ترافیکی را به شرکت کنندگان در مراسم ارتحال امام خمینی (ره) ارائه کرد.

سرهنگ در گفت وگو با نازک نارنجی، عین الله جهانی وی با بیان حضور زائران در سی و سومین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) گفت: شاهد حضور خیل عظیمی از مردم و عاشقان آن حضرت و امامت سالگرد رحلت بنیانگذار آن حضرت بودیم. در انقلاب اسلامی لذا برای تردد ایمن و بدون تصادف زائران حرم مطهر امام خمینی (ره)، یکسری توصیه ها و هشدارهای راهنمایی و رانندگی ارائه می شود.

وی ادامه داد: رانندگان اتوبوس که وظیفه حمل و نقل زائران در قالب کاروان را بر عهده دارند مسئولیت خطیری بر عهده دارند و باید از خودروی ایمن و سالم استفاده کنند و استراحت و استراحت کافی داشته باشند تا به این موضوع رسیدگی شود، این موضوع در هنگام سفر نیز باید در نظر گرفته شود. بازگشت زائران

وی ادامه می دهد: توجه جدی رانندگان به علائم راهنمایی و رانندگی و توصیه های ماموران پلیس راه ضروری است. همچنین از رانندگان می خواهیم به مسافران و زائران یاد کنند که کمربند ایمنی را ببندند. رانندگان باید مدیریت زمان را در مورد زمان رفت و برگشت در نظر بگیرند تا کمبود زمان در سرعت های نامشخص به دلیل رفت و آمدهای برنامه ریزی نشده جبران نشود.

جهانی افزود: رانندگان اتوبوس و زائران همیشه ایمنی توقف در حاشیه جاده و همچنین در هنگام سوار شدن و سوار شدن را در نظر داشته باشند. زائران می توانند بخشی از جاده را تا مبدا یا مقصد پیاده طی کنند. در این شرایط این افراد مجبورند در جاده‌های کثیف تردد کنند و به دلیل اینکه اغلب لباس مشکی می‌پوشند و احتمال برخورد خودروها با زائران افزایش می‌یابد، به رانندگان و عابران پیاده توصیه می‌کنیم در خصوص ایمنی ترافیک و پیشگیری از تصادفات دقت لازم را داشته باشند.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور راهور گفت: زائران عزیزی که بخشی از مسافت تا حرم مطهر را با پای پیاده طی می کنند، حتما ابتدا، وسط و انتهای زنجیره را با استفاده از دستگاه های رعد و برق برای مشاهده توسط رانندگان عبوری و برخورد دو تست کنند. با زائران راه نرو زائران باید تا حد امکان به سمت دیگر وسیله نقلیه بروند تا جریان تردد وسایل نقلیه را مشاهده کنند و بتوانند در مواقع خاص و بحرانی برای فرار از خطر واکنش مناسب نشان دهند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا