عمومی

ایستادن بر بام دنیا چقدر آب می‌خورد؟

سال 1401 با صعود پنج کوهنورد ایرانی به قله اورست آغاز شد. این نشان دهنده افزایش علاقه به پوشش بلندترین قله جهان است. به هر حال صعود به اورست یکی از گران ترین کارهاست و ورزشکارانی که وارد این ماجراجویی می شوند باید هزینه های زیادی را متحمل شوند.

به گزارش نازک نارنجی، شهروند آنلاین طبق برنامه زمان کل ورود به نپال تا پایان صعود بین 45 تا 60 روز (شرایط آب و هوایی موثر) و همانطور که گفته شد موفقیت یا عدم موفقیت صعود بسته به شرایط در نظر گرفته شده است. ، “او نوشت. جو و قدرت بدنی یک کوهنورد را دارد.

اما چگونه این صعود آسان تر است؟ شرکت هایی در نپال وجود دارند که کوهنوردان را از زمان حضور در نپال تا قله همراهی می کنند که بسته به امکاناتی که ارائه می دهند و حمایتی که ارائه می کنند، هزینه آن می تواند از 40000 دلار تا 120000 دلار متغیر باشد. این شامل تمام غذا، محل اقامت، محل اقامت لوکلا، راهنماها و باربرها، و مجوزها و گواهینامه های سوار شدن به هواپیما می شود. کوهنوردانی که مایل به صعود به اورست هستند با شرکت قرارداد امضا می کنند و مبلغی را برای صدور مجوز پرداخت می کنند.

به دلیل پیشرفت های صورت گرفته، اینترنت راه صعود به اورست را فراهم کرده است و کوهنوردان می توانند با پرداخت هزینه بیس کمپ و اعلام مکان خود به خانواده از آن استفاده کنند. طبق تعرفه ها، هر گیگ اینترنتی بین 50 تا 60 دلار به فروش می رسد. یک تلفن ماهواره ای نیز حدود 5 دلار در دقیقه قیمت دارد.

لباس های خاصی برای صعود به اورست وجود دارد که طبیعتاً از نظر قیمت با لباس های معمولی کوهنوردی متفاوت است. لباسی که باید در مرحله پایانی صعود پوشیده شود از 1000 دلار شروع می شود و یک کوهنورد هیمالیا باید کفش های سه لایه داشته باشد که حدود 1000 دلار است. کوله پشتی و سایر وسایل شخصی نیز شارژ می شود.

بیمه سنگنوردی نیز الزامی است و هر کوهنوردی که می خواهد این مسیر پرشیب را طی کند باید این کار را انجام دهد تا انشاءالله اگر اتفاقی افتاد از خدمات بیمه استفاده کند. چندین شرکت بیمه در سرتاسر جهان وجود دارد و برای صعود به اورست بین 200 تا 300 دلار نیاز است و ممکن است هزینه بیشتری نیز داشته باشد.

حالا بعد از اطلاع از هزینه هایی که یک کوهنورد در مسیر اورست باید بپردازد، اگر بخواهیم حداقل مبلغ را در نظر بگیریم که همان 40 هزار دلار است که الان حدود 30 دلار است، هزار تومان شده است. میلیارد و 200 میلیون تومان. البته به این مبلغ باید هزینه های پوشاک، تجهیزات، اینترنت، بیمه و پرواز رفت و برگشت به نپال را هم اضافه کنیم که در مجموع و در کمترین سطح برای یک کوهنورد ایرانی به یک میلیارد و 500 تا یک میلیارد و 800 میلیون تومان می رسد. .

جالب است که فدراسیون کوهنوردی هیچ هزینه ای ندارد و مردم باید این مبالغ را شخصا بپردازند تا بتوانند بر بام دنیا بایستند.»

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا